all-ons_2726519-dscMiliony widzów przed telewizorami, setki reflektorów, dziesiątki kamer skierowane na  Paulinę Maziarz, studentkę UMCS-u, która została Miss Polski 2016!

W weekend Krynica-Zdrój stała się stolicą piękna. W ciągu trzech wyjątkowych wieczorów wyłoniono dwie najpiękniejsze kobiety i najprzystojniejszego mężczyznę. Podczas Festiwalu Piękna zostali wybrani: Miss Supranational, Mister Supranational i oczywiście Miss Polski. To wydarzenie przyciąga tysiące ludzi, którzy zebrani na Hali MOSiR w Krynicy-Zdrój mają okazję na żywo podziwiać finalistów. Dla niejednej z dziewczyn na całym świecie największym marzeniem jest zostać Miss, Paulina Maziarz spełniła to pragnienie i przez cały rok będzie królową piękności.

W piątek, 2 grudnia, aż 71 kandydatek z całego świata walczyło o tytuł najpiękniejszej podczas 8. Edycji konkursu Miss Supranational 2016. Wśród finalistek nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantki naszego kraju. W tym roku Polskę reprezentowała Ewa Mielnicka, która została Miss Polski w 2014 roku. W sobotę, 3 grudnia, po raz pierwszy odbył się finał konkursu skierowanego do mężczyzn – Mister Supranational 2016. Polskę reprezentował Rafał Jonkisz, Mister Polski 2015. Natomiast w niedzielę, 4 grudnia, już po raz 27 odbył się finał Miss Polski. O koronę walczyły 24 dziewczyny, które do finału trafiły z eliminacji regionalnych odbywających się w całym kraju. Nową Miss Polski ukoronowała ustępująca Magdalena Bieńkowska, Miss Polski 2015 i top 15 Miss International 2016.

Miss Polski 2016 została Paulina Maziarz, która ma 20 lat, 176 cm wzrostu i pochodzi ze Zwolenia. To nie jest pierwsza korona Miss w jej karierze. Dziewczyna została doceniona w innych konkursach, została Miss Ziemi Radomskiej w 2016 rok Miss Kozienic również w tym roku. Paulina planuje swoją przyszłość związać z modelingiem, jednak nie zamierza rezygnować z nauki na UMCS-ie.

Festiwal Piękna został zorganizowany przez Nową Scenę, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Miasto Krynicę-Zdrój. W finale konkursu Miss Polskistartowały też dwie przedstawicielki województwa lubelskiego. Pierwsza z nich to  22-letnia Beata Sierpińska pochodząca z Łęcznej, natomiast druga to 19-letnia Anna Sworczuk z miejscowości Puchacze.

Oprócz tytułu studentka II roku Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej wygrała nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych. W komentarzach na Facebooku można przeczytać: „Wiedziałam, że te nogi nie mogą zostać niedocenione! Gratulacje”. Niewątpliwie Paulina zasłużyła na tytuł Miss Polski. Dla nowej królowej piękności przygoda związana z wyborami potrwa aż rok – do czasu wyborów kolejnej Miss Polski. Wygrana daje wiele możliwości i jest bardzo pomocna w dalszej drodze związanej z modelingiem.

By Aleksandra Koszyk

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.