Reaktywowany Guns N' Roses zagra w Polsce


Zgodnie z oczekiwaniami polskich fanów w 2017 roku zespół wystąpi w naszym kraju w ramach europejskiej części trasy „Not In This Lifetime”.

 

4835893410_bfca3abd55_bNa scenie będziemy mogli zobaczyć razem aż trójkę muzyków ze „złotego okresu” grupy – Slasha, Axla Rose’a i Duffa McKagana. Izzy Stradlin, Matt Sorum ani Steven Adler niestety nie są obecnie członkami grupy i jest mało prawdopodobne, by pojawili się w Polsce. Obok trzech muzyków z klasycznego składu w trasie biorą udział także Dizzy Reed, Richard Fortus, Frank Ferrer oraz Melissa Reese.

Setlista europejskich koncertów nie jest jeszcze znana, ale na podstawie tego, jakie utwory zespół grał do tej pory, można wywnioskować, że Polacy z pewnością usłyszą cały zestaw gunsowych szlagierów – od „Welcome To The Jungle” przez „Patience” aż po „November Rain”. Z ciekawostek  można wskazać grany dotychczas na koncertach cover „The Seeker” zespołu The Who, a także „Chinese Democracy” – tytułowy kawałek z płyty zespołu wydanej w 2008 roku, na której nie zagrali ani Slash, ani McKagan.

2016_gnr

Trudno stwierdzić, co tak naprawdę skłoniło do ponownej współpracy gitarzystę w słynnym cylindrze i wokalistę, którzy przez wiele lat darzyli się nawzajem niechęcią. Można tu oczywiście podejrzewać chęć zarobienia na tzw. modzie na powracające zespoły, choć sami muzycy zaręczają, że nie grają ze sobą z przymusu i dogadują się świetnie. Ich występy zdają się świadczyć o tym samym, jednak to należy już ocenić samemu.

https://www.youtube.com/watch?v=6-O9QZUPEIY

Koncert, na który z pewnością będzie czekać wielu Polaków, odbędzie się 20 czerwca 2017 roku na stadionie Energa Gdańsk. Ceny biletów są bardzo różne – koszty zwykłych wejściówek wahają się od 227 do 456 zł, natomiast za pakiety VIP będzie trzeba zapłacić do 4756 złotych. Dla członków fanklubu zespołu przedsprzedaż ruszyła już 5 grudnia, natomiast osoby zarejestrowane  na stronie livenation.pl będą mogły skorzystać z takowej między 7 a 8 grudnia, do godziny 18:00. Ogólna sprzedaż biletów zacznie się 9 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *