Scorpions w Polsce – czy to będzie prawdziwa ostatnia trasa?!

Fanów Scorpions z pewnością ucieszy fakt, że zespół wystąpi w 2017 roku na Life Festiwal Oświęcim.

Niemiecka grupa to niewątpliwa legenda. Autorzy światowych przebojów, takich jak: „Rock You Like A Hurricane”, „Send Me An Angel” czy „Wind Of Change” działają nieprzerwanie od 1965 roku. W zeszłym roku obchodzili 50-lecie istnienia i z tej okazji wydali ostatni jak do tej pory album „Return To Forever”.

Nie od samego początku „Skorpiony” były maszynką do tworzenia łagodnych, rockowych przebojów. Ich muzyka mocno ewoluowała na przestrzeni lat. O ile w 1990 r. nagrywali takie kawałki:

to w roku 1972, gdy zaliczali swój studyjny debiut, ich muzyka prezentowała się tak:

Od 1993 roku zespół nie odnosi już tak dużych sukcesów, jak w latach 80. (poza platynowym „Sting Of The Tail”), a obecnie kojarzony jest przede wszystkim z faktem, że od 6 lat nieustannie odbywa swoją pożegnalną trasę koncertową. Jeszcze w 2010 roku na każdym przystanku można było zobaczyć plakat mówiący o ostatnim tournee. Jak widać, wcale nie zamierzają kończyć kariery, planują natomiast znowu zawojować Europę.

Od 2003 roku skład Scorpions zasila polski basista, Paweł Mąciwoda, a w ostatnim czasie do grupy dołączył Mikkey Dee – perkusista doskonale znany fanom Motorhead (grał w tej formacji przez 23 lata, aż do jej rozwiązania).

Mniej więcej tak prezentuje się obecnie zespół na koncertach, już z nowym bębniarzem w składzie:

Co ciekawe, koncert Scorpions, który odbędzie się 24 czerwca, będzie zamykał festiwal w Oświęcimu, a jest jedynym aktualnie zapowiedzianym punktem całego wydarzenia. Wygląda na to, że ta nazwa dalej jest bardzo popularna i organizatorzy doskonale wiedzieli, od jakiego punktu festiwalu zacząć zapowiedzi. Sprzedaż biletów ruszy 20 grudnia na portalach www.lifefestiwal.pl oraz www.eventim.pl. Członkowie fanklubu zespołu oczywiście mogli kupić bilety w przedsprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *