Sienkiewicz w Lublinie

W gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej czynna jest wystawa „Postaci historyczne w powieściach Henryka Sienkiewicza. Wizjoner przeszłości”. Bohaterów sienkiewiczowskich powieści można poznawać bliżej jeszcze do 5 stycznia 2017 roku. Wstęp jest wolny.

Ekspozycja opiera się na przybliżeniu publiczności wizji przeszłości, która towarzyszyła Sienkiewiczowi przy tworzeniu jego powieści. Wystawa przedstawia głównie sylwetki oraz stroje bohaterów. Co ciekawe, organizatorzy spośród wszystkich postaci, skupili swoją uwagę jedynie na tych autentycznych. Pomysł na organizację wystawy idealnie wkomponował się w lubelskie obchody roku Sienkiewicza, który stanowi ich ciekawe zakończenie.

– Wystawa bardzo mi się spodobała. Przypomniałam sobie o bohaterach, których dobrze znam z lektur szkolnych ze szkoły podstawowej lub licealnej. Niekiedy dowiedziałam się czegoś nowego. Spokojnie mogę ją polecić każdemu, i małemu, i dużemu – mówi pani Paulina, jedna z widzów wystawy.

Jeśli jeszcze cię tam nie było, koniecznie to sprawdź!