#Sport w regionie. Kolejna seria gier za nami

Weekend dobiegł końca, a więc czas sprawdzić, jak poszło naszym zespołom
w zmaganiach na ligowych boiskach. Do walki o punkty stanęły trzy zespoły występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych oraz inne, toczące boje na nieco niższych szczeblach rozgrywek krajowych.

Start bez niespodzianki…

Koszykarze TBV Startu Lublin zostali pokonani na własnym parkiecie przez aktualnych mistrzów Polski, zawodników Stelmetu BC Zielona Góra. Mecz zakończył się wynikiem
63–85. Przez pierwsze trzy kwarty nie było widać dominacji faworyta, a mecz toczył się na dosyć wyrównanym poziomie. O porażce przesądziła ostatnia odsłona spotkania, którą Lublinianie przegrali w stosunku 10–27. Najlepiej punktującym graczem TBV Startu, jak również całego spotkania, został Stefan Balmazović, który zdobył 19 punktów. Dla naszych koszykarzy była to już 10 porażka w 11 spotkaniu Polskiej Ligi Koszykówki w tym sezonie. Obecnie, z 12 punktami w ligowej tabeli, Start plasuje się na 16 – przedostatniej pozycji w rozgrywkach.

Nieudany wyjazd „Pszczółek”

Porażką zakończyła się podróż koszykarek Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin do Gorzowa Wielkopolskiego. Nasze zawodniczki przegrały tam z miejscowym InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 54–68. Starcie pomiędzy „sąsiadami” w ligowej tabeli rozstrzygnęły 2 i 3 kwarta, w których to gospodynie odniosły zdecydowane zwycięstwa. Najwięcej „oczek” w zespole Lublinianek zdobyła Asia Boyd, zapisując 17 punktów na swoim koncie. Po 11 kolejkach ligowych nasze zawodniczki, z 18 punktami
w dorobku, zajmują 4 pozycję w tabeli.

Łęczna nareszcie zwycięska!

Pierwszą wygraną od 22 października odnotowali na swoim koncie zawodnicy Górnika Łęczna. Na stadionie w Lublinie pokonali wyżej notowaną Termalice Bruk-Bet Nieciecza 3–0! Bramki dla zespołu zdobyli: Paweł Sasin, Szymon Drewniak i Piotr Grzelczak. Wszystkie gole padły w drugiej części spotkania. Dzięki tej wygranej, zawodnicy prowadzeni przez trenera Nazaruka opuścili ostatnie miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce czeka ich wyjazd do stolicy, gdzie zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski, drużyną Legii. Prawdopodobnie wtedy już w roli szkoleniowca Górnika zasiądzie kto inny, bowiem trener Nazaruk nie ma licencji UEFA PRO, a dotychczasowa (tymczasowa, jaką otrzymał po zwolnieniu z klubu Andrzeja Rybarskiego) będzie już nieaktualna. W dwóch spotkaniach pod wodzą Nazaruka Górnik zdobył 4 punkty.

Pewna wygrana siatkarek

3–1, takim wynikiem zakończył się pojedynek zawodniczek AZS UMCS Lublin – MKS
E. Leclerc Radomka Radom. Wygrana naszego zespołu niespodzianką nie jest, bowiem Radomka to nowicjusz w ligowych rozgrywkach. Niespodziewanie zakończył się tylko pierwszy set, w którym to zawodniczki drużyny przyjezdnej wygrały 25–18. Kolejne dwie odsłony pojedynku pewnie, w stosunku 25–12, wygrały siatkarki AZS UMCS Lublin. Ostatni set zakończył się wynikiem 25–22 dla Lublinianek, które mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Po 9 kolejkach nasza drużyna, z dorobkiem 15 punktów, zajmuje 5 miejsce w rozgrywkach
V grupy II Ligi Siatkówki Kobiet.

Przekonujący triumf piłkarek ręcznych

Zawodniczki MKS AZS UMCS Lublin pokonały przed własną publicznością SPR Olkusz. Wyżej notowany przeciwnik nie okazał się dla naszych „szczypiornistek” trudnym rywalem. Zwycięstwo 38–29 jest trzecim w tym sezonie. Po dotychczasowych 10 spotkaniach, MKS AZS UMCS Lublin z 12 punktami na koncie znajduje się na 8 miejscu w tabeli I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet.

Koszykarze AZS w „domu” jeszcze niepokonani!

Drużyna AZS UMCS Lublin odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach grupy B II Ligi Koszykówki Mężczyzn. Tym razem wyższość naszych zawodników musieli uznać goście z Kielc. Lublinianie pewnie triumfowali w starciu z KU AZS UJK Kielce, rozbijając rywali 78–41. Było to już 7 „domowe” zwycięstwo naszego zespołu, który w obecnym sezonie rozgrywek ligowych jeszcze nie schodził pokonany z parkietu własnej hali. Najwięcej punktów w całym spotkaniu (26) zdobył zawodnik zespołu z Lublina, Bartłomiej Karolak. Po 19 seriach gier AZS, z dorobkiem 25 „oczek”, plasuje się w ścisłej czołówce tabeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *