TCS Oberstdorf: Stefan Kraft wygrywa konkurs, Kamil Stoch drugi!

Rozpoczął się 65. Turniej Czterech Skoczni, w którym triumfatorem pierwszego konkursu w Oberstdorfie został Stefan Kraft. Niespełna 3 punkty za nim uplasował się Kamil Stoch. Podium dopełnił kolega Krafta, Michael Hayboeck.

Austriacko-polskie podium

Rywalizacja na Schattenbergschanze była niezwykle emocjonująca. Do ostatniego skoku nie było wiadomo, kto zwycięży. Ostatecznie triumfatorem został Austriak Stefan Kraft. Jego skoki na odległość odpowiednio na 139. i 134,5. metra dały mu przewagę 2,8 punktu nad drugim Kamilem Stochem. Polak z każdym konkursem pokazuje, że jego forma rośnie. Dwa dalekie skoki (137 m/135 m) pozwoliły mu obronić drugie miejsce, które zajmował po pierwszej serii. Podium uzupełnił Michael Hayboeck (135 m/133 m), który do Stocha stracił aż 9 punktów.

Miejsca Polaków

Nie tylko skoczek z Zębu zaprezentował się dobrze. Siódme miejsce w konkursie, jak i w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni zajął Piotr Żyła. W równej dyspozycji jest także Maciej Kot, który jest obecnie dwunasty. 16. lokata przypada Dawidowi Kubackiemu, a 18. jest Stefan Hula. Jedynie dwóch Polaków nie zdołało zapunktować w Oberstdorfie. Klemens Murańka został pokonany w parze KO przez Cene Prevca, a Jan Ziobro uległ Piotrowi Żyle, z którym przyszło mu się zmierzyć podczas konkursu.

Były zaskoczenia

Podczas zmagań w niemieckim miasteczku nie zabrakło niespodzianek. Słoweniec Domen Prevc, który był stawiany w roli faworyta do wygrania całego turnieju zajął odległe, 26. miejsce. Wygląda na to, że powoli do formy wraca najstarszy brat, Peter, który po kilku słabszych konkursach ponownie wskoczył do czołowej dziesiątki konkursu. Niemiec Andreas Wellinger, który przegrał rywalizację w parze z Czechem Vojtechem Stursą, musiał gonić rywali, co udało mu się dopiero w drugim skoku.

Pretendentów do wygrania turnieju jest co najmniej kilku. W rywalizacji na pewno będą liczyć się obecni na dzisiejszym podium Stefan Kraft, Kamil Stoch i Michael Hayboeck. Nadal groźnym zawodnikiem jest Norweg Daniel Andre Tande, któremu niewiele zabrakło do podium konkursu w Niemczech. Oprócz nich mocni są także: Markus Eisenbichler, Manuel Fettner czy Andreas Kofler.

Kolejny konkurs z cyklu Turnieju Czterech Skoczni już 1 stycznia w Ga-Pa. Zawody poprzedzą kwalifikacje, które odbędą się 31 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *