UEFA EURO U21 POLSKA 2017 – Znamy rywali w I fazie turnieju!

W czwartek, 1 grudnia br. odbyło się losowanie grup Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które już w czerwcu zawitają do Polski. W Krakowie wszystko stało się jasne. Wiemy już z kim przyjdzie nam się zmierzyć w walce o awans do strefy medalowej turnieju!

Zadanie łatwe nie będzie, ale na tym etapie ciężko wyobrazić sobie, żeby mogło być inaczej. Drużyny, które wystąpią na mistrzostwach nie są przypadkowe. Za nimi długie i ciężkie eliminacje. Polska drużyna trafiła do grupy A, w której jest również Słowacja, Szwecja i Anglia. Szwedzi to aktualni obrońcy tytułu, który zdobyli dwa lata czemu w Czechach. Anglicy w ośmiu meczach eliminacyjnych nie odnieśli żadnej porażki, natomiast Słowacy w dziesięciu spotkaniach schodzili z placu gry pokonani tylko raz. Znamy już dokładny „rozkład jazdy” Polaków. Dwa spośród trzech swoich meczów grupowych „Biało-Czerwoni” rozegrają w Lublinie! Oto dokładny harmonogram starć podopiecznych trenera Dorny w I fazie rozgrywek:

uefa1

 

W naszym mieście zostaną rozegrane trzy mecze turnieju (grupa A), w tym, inaugurujące „Euro”, starcie Polaków ze Słowakami 16 czerwca 2017 roku.

Arena Lublin została oddana do użytku we wrześniu 2014 roku. Budowa obiektu, który może pomieścić piętnaście tysięcy osób, kosztowała niemal sto osiemdziesiąt milionów złotych. Stadion ma już za sobą międzynarodowe testy. W 2015 roku gościł drużyny biorące udział w turnieju Lotto Cup. Były nimi: Lechia Gdańsk, Hannover 96, Szachtar Donieck i AS Monaco. Oprócz tego odbywały się na nim międzynarodowe mecze kadr młodzieżowych reprezentacji Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *