Wspólny Sylwester z Andrzejem Dudą, Sylvestrem Stallone i Arkadiuszem Milikiem? Nic prostszego!!!

Kolejny sylwester, a Ty nie masz żadnych planów? Tę wspaniałą noc możesz spędzić z Prezydentem Rzeczypospolitej Polski: Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. Na wydarzenie może przyjść każdy, kto tylko zechce, liczba zadeklarowanych osób wynosi już 150 tysięcy. Para prezydencka to nie jedyne znane osobistości, które można będzie spotkać podczas sylwestrowej domówki u Prezydenta. Swoją chęć udziału potwierdziły takie gwiazdy jak Leonardo Di Caprio, Chuck Norris, czy Sergio Ramos.

Wszystko to oczywiście jest jednym wielkim żartem i żadnej balangi u prezydenta nie będzie. Jednak pomysł zorganizowania wydarzenia na Facebooku przez jednego z internautów cieszy się ogromnym powodzeniem. Zasięg postu jest tak wielki, że liczba udostępnień sięga 60 tysięcy.

Cała zabawa polega na tworzeniu fałszywych kont, z których użytkownicy w sposób bardzo charakterystyczny dla popularnej osoby potwierdzają swoją obecność na sylwestrze. Na przykład internauta podający się za Mariusza Pudzianowskiego akceptuje udział w wydarzeniu, wyrażając przy tym nadzieje, że impreza potrwa dłużej niż 80 sekund. Jest to odwołanie do ostatniej walki Pudziana w zawodach KSW, w której to pokonał słynnego króla Albanii w kilkadziesiąt sekund. Równie popularne żarty stosowane są do osoby Arkadiusza Milika. Ludzie podający się za jego osobę martwią się, że nie trafią do Pałacu Prezydenckiego, co jest wypomnieniem piłkarzowi stuprocentowych sytuacji podczas trwającego w tym roku turnieju EURO 2016. Oczywiście w całym wydarzeniu nie mogło zabraknąć dowcipów na temat polityków. Największą popularnością cieszą się byli prezydenci naszego kraju: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, oraz Bronisław Komorowski.

Pomimo odwoływania się internautów do polityki, można poczuć, iż wrzucane posty w okresie przed świątecznym nie są nacechowane żadnymi podtekstami. Widać w tym wszystkim ogromną wyobraźnię oraz poczucie humoru. Przeglądając wpisy całego wydarzenia,  można powiedzieć, że raczej tam nie istnieje żadna walka ideologiczna. Jeśli pojawiają się posty obrażające jakąś frakcję polityczną, to natychmiastowo powstaje fala krytyki wobec osoby, która to umieściła.

To pokazuje, iż wbrew różnym opiniom, młodzi ludzie w Polsce potrafią zachować zdrowy dystans do walki politycznej, z którą na co dzień mamy do czynienia w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *