Wypadek przy Gali. Kierowca winny śmiertelnemu potrąceniu

Jest wyrok w sprawie wypadku, w którym autobus potrącił dziecko. Kierowca autobusu otrzymał karę w zawieszeniu.

Do tragicznego wypadku doszło we wrześniu w 2014 roku. Ustalono, że zarówno kierowca, jak i 10-letni Szymon nie poruszali się prawidłowo. 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata to kara, którą wymierzył sąd.

Robert K. był kierowcą autobusu  linii 17. Rankiem jechał ul. Fabryczną w stronę al. Unii Lubelskiej. 10-letni Szymon poruszał się na elektrycznej hulajnodze po chodniku, a równolegle, ul. Fabryczną samochodem jechał jego ojciec. Chłopiec wpadł pod koła autobusu, który skręcał z ul. Fabrycznej w ul. Unii Lubelskiej. Dziecko doznało bardzo poważnych obrażeń i zmarło dzień po wypadku. Kierowca  twierdził, że miał zielone światło, więc przejechał przez przejście dla pieszych, nie zauważając jadącego chłopca. Zakończony proces dowiódł, że zarówno Robert K., jak i 10-latek w momencie wjazdu na skrzyżowanie mieli zielone światło. – Kierowca nie jechał tą trasą po raz pierwszy. Powinien wiedzieć, jak działają światła w tym miejscu – podkreślał sędzia Bernard Domaradzki z Sądu Rejonowego.

Na wtorkową rozprawę nie przyszedł oskarżony kierowca, reprezentował go jego adwokat. – Robert K. powinien spostrzec chłopca i przewidzieć, że może on nie dostosować się do przepisów ruchu drogowego – stwierdził sędzia Bernard Domaradzki.

Oskarżonemu mężczyźnie groziło od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Łagodny wyrok miał w tym przypadku uzasadnienie. Dziecko nie poruszało się zgodnie z przepisami, a kierowca nie był do tej pory karany. Rozstrzygnięcie tej sprawy nie jest prawomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *