Znamy wyniki plebiscytu Grand Press 2016!!!

źródło: grandpress.pl

źródło: grandpress.pl

W tym roku już po raz dwudziesty została przyznana nagroda Grand Press Dziennikarz Roku 2016. Laureata w tej kategorii wybierają kolegia redakcyjne. W tym roku gala odbywała się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Poprowadziła ją Grażyna Torbicka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

źródło: grandpress.pl
źródło: grandpress.pl

Oto lista zwycięzców:

Kategoria News– „Afera Misiewiczowa” – Stanisław Skarżyński i Konrad Radecki-Mikulicz (Oko.press) poinformowali, że członek rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej Bartłomiej Misiewicz nie obronił pracy licencjackiej ani magisterskiej na uczelni, na której, jak utrzymywał, studiował.

Kategoria Dziennikarstwo Śledcze„Komu działkę” – tekst Iwony Szpali i Małgorzaty Zubik („Gazeta Wyborcza – Magazyn Świąteczny”) ujawniający mechanizm dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, czyli powiązania mecenasa, który przejął 50 prestiżowych warszawskich adresów, z urzędnikiem warszawskiego magistratu.

Kategoria Publicystyka„Klasa średnia z łaski PiS” – tekst Michała Szułdrzyńskiego („Rzeczpospolita”), w którym autor wyjaśnia, że budowa nowej klasy średniej jest zabiegiem celowym, bo ma się ona stać zapleczem na długie lata gwarantującym poparcie Prawu i Sprawiedliwości.

Kategoria Reportaż Prasowy„Wojny Galiny” – reportaż Anny Śmigulec („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opowiadający, jak Ukrainka o polskich korzeniach jest wyrzucana z Polski wraz z adoptowanymi na Krymie dziećmi, ponieważ nasz urząd znalazł w jej paszporcie wizę do Anglii.

Kategoria Reportaż Radiowy –  „Skazani na siebie” – reportaż Alicji Kulik (Polskie Radio Olsztyn) o tym, jak po marszu KOD w Olsztynie pracownik jednego z pubów odmówił wpuszczenia do środka ludzi, których poglądy mu nie odpowiadają.

Reportaż Telewizyjny–  „Droga przez piekło” – reportaż Wojciecha Bojanowskiego (TVN 24) zrobiony na odcinku autostrady w Calais, gdzie od ponad dwóch lat zdeterminowani imigranci, chcąc się dostać do Wielkiej Brytanii, napadają na jadące w stronę granicy ciężarówki.

Kategoria Wywiad – „Zasady są jasne: wygrała ta partia i morda w kubeł” – wywiad Magdaleny Rigamonti („Dziennik Gazeta Prawna”) z dyrektorem TVP 2 Marcinem Wolskim, w którym dziennikarka wydobywa z niego wszystkie informacje, jakie chce.

Kategoria Dziennikarstwo Specjalistyczne – „Prawdziwie wrogie przejęcie” – tekst Patryka Słowika („Dziennik Gazeta Prawna”), autor na przykładzie słynnych braci Stajszczaków opisuje, jak wygląda walka o spółkę – w sądzie i poza nim.

 

Tytuł Grand Press- Dziennikarza Roku otrzymała Bianka Mikołajewska, wicenaczelna i szefowa zespołu śledczego OKO.press.

Laureatka rozpoczynała swoją karierę w tygodniku „Polityka”, potem pracowała w „Gazecie Wyborczej”. Jako dziennikarz śledczy odkryła nieprawidłowości w SKOK-ach oraz nadużycia przy zakupie gruntów pod budowę supermarketów. Od czerwca (tego roku) jest zastępcą redaktora naczelnego portalu OKO.Press, który wydaje Fundacja Ośrodek Kontroli Obywatelskiej „Oko”.

 

Dodatkowo przyznano nagrody specjalne.

Nagroda im. Bohdana TomaszewskiegoWłodzimierz Szaranowicz

Grand Press 20-lecia ks. Adam Boniecki

Grand Press EconomyBartosz Godusławski

Grand Press DigitalJarosław Kuźniar

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

 

Źrodło: grandpress.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *