82. edycja Gali Mistrzów Sportu za nami

Gala organizowana jest przez „Przegląd Sportowy”. Od 1926 r. a nieprzerwanie od roku 2003 r. związana jest również z Telewizją Polską. Wydarzenie od lat cieszy się bardzo dobrą oglądalnością i dużym zainteresowaniem. Wśród byłych zwycięzców tego plebiscytu możemy wymienić takie osobistości sportowe jak: Otylia Jędrzejczak, Justyna Kowalczyk, Adam Małysz czy Robert Lewandowski.

W tym roku oglądaliśmy już 82. odsłonę tejże uroczystości. Poprowadzili ją Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski. Wśród kategorii oprócz sportowca roku mogliśmy poznać m.in.: Trenera Roku, Superczempiona, Drużynę Roku czy także Najlepszego Niepełnosprawnego Sportowca. Wydarzenie umiliły występy taki artystów jak m.in.: Margaret. Reżyserią gali zajął się Jacek Kęcik.

O zwycięzcach zdecydowali jak co roku kibice. Spośród 20 kandydatów wybrali swoich faworytów. Głosy można było oddawać za pomocą kuponów zamieszczanych w „Przeglądzie Sportowym”, poprzez głosowanie internetowe oraz social media.

Podium otworzył wielki człowiek o jeszcze większym sercu, lekkoatleta specjalizujący się w rzucie dyskiem i w dużym wymiarze udzielający się charytatywnie Piotr Małachowski. Pierwszego miejsca nie zdołał obronić zeszłoroczny triumfator tego plebiscytu – Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium i czołowy zawodnik polskiej reprezentacji nie mógł niestety odebrać statuetki osobiście, więc zaszczyt ten przypadł jego żonie – Annie Lewandowskiej. Zwycięstwo przypadło pierwszy raz od ponad dekady przedstawicielce lekkoatletyki, rekordzistce świata w rzucie młotem – Anicie Włodarczyk, która nieustannie wiedzie prym w swojej sportowej dziedzinie, pozostawiając konkurencję daleko w tyle.

 

Pozostałe miejsca pierwszej dziesiątki laureatów Gali Mistrzów Sportu:

  1. Rafał Majka
  2. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj
  3. Maja Włoszczowska
  4. Jakub Błaszczykowski
  5. Bartosz Zmarzlik
  6. Karol Bielecki
  7. Anna Walczykiewicz

 

Zwycięzcy pozostałych kategorii:

Drużyna roku: Reprezentacja w Piłce Nożnej

Trener roku: Krzysztof Kaliszewski

Klubowa drużyna roku: Vive Tauron Kielce

Najlepszy niepełnosprawny sportowiec : Natalia Partyka

Impreza roku: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn.

Odkrycie roku: Maria Andrejczyk

Sponsor roku: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Serce dla sportu: Janusz Bukowski

Superczempion: Tomasz Majewski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *