Gmina Puchaczów w pierwszej 20-stce najbogatszych.

Dzięki kopalni „Bogdanka”, województwo lubelskie może pochwalić się swoją perłą w grupie najbogatszych samorządów. Puchaczów plasuje się w pierwszej dwudziestce jako jedyna miejscowość z województwa lubelskiego.

To dzięki budżetowi gminy Puchaczów zasilanym między innymi właśnie przez tę kopalnię, gmina znajduje się w grupie najbogatszych samorządów.

Według najnowszego rankingu sporządzonego przez Ministerstwo Finansów wiemy już, jaki jest dochód finansowy przypadający na jednego mieszkańca w każdym powiecie oraz gminie.

W tym zestawieniu dochodowym na przodującej pozycji wyklarowała się gmina Kleszczów, również dzięki przypadającej w jej obręb podatkowy kopalni węgla brunatnego Bełchatów. gmina wiejska Kleszczów osiągnęła najwyższe wpływy z podatków. Na jednego mieszkańca przypadło tam 34 825,79 zł. Gmina Puchaczów jest przodującą w województwie lubelskim zajmując 16 miejsce. Z rankingu wynika, że Puławy zajęły 117. pozycję, natomiast Lublin dopiero 337. Kleszczów osiągnął wynik 34 825,79zł, a Puchaczów 4037,85zł.

W rankingu Ministerstwa Finansów województwo lubelskie nie ma czym się pochwalić, gdyż klasyfikuje się jako drugie najbiedniejsze w Polsce. Wyprzedziło tylko województwo podlaskie. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem to, że najbogatszym województwem w Polsce zostało Mazowieckie. Lublin ma wynik 1706,57zł.

Wskaźnik dochodów podatkowych na jednego mieszkańca wyniósł dla woj. Lubelskiego 79,10 a dla mazowieckiego 308,08.

Dochody najbogatszej gminy w Polsce, Kleszczowa, są ponad osiemdziesięciokrotnie większe od wpływów podatkowych Radgoszczy. Jest to najbiedniejsza gmina pod względem dochodów per capita – jest to tylko 424,77zł na głowę mieszkańca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *