Orkiestra, która gra od 25 lat

To już jutro! Mniej niż doba pozostała do 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego. Koncerty, aukcje internetowe i „światełko do nieba”. To oczywiście tylko część atrakcji szykowanych w ramach finału. Jednak trzeba pamiętać, że najważniejsza w tym wszystkim jest pomoc… 

Prawdopodobnie nie ma w Polsce osoby, która nie słyszałaby o WOŚP. Fundacja Jurka Owsiaka działa od ponad 20 lat i z roku na rok bije rekordy zebranych pieniędzy. Podczas poprzedniego, 24. finału udało się zgromadzić prawie 73 mln złotych. Dochód został przeznaczony na zakup sprzętu pediatrycznego, a także zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. W tym roku Orkiestra „gra” w podobnym tonie. Pieniądze zbierane są dla dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych i podobnie, jak w ubiegłym roku – na pomoc seniorom. Główny finał odbędzie się w Warszawie, ale impreza z tej okazji jest organizowana w wielu miastach, nawet za granicą. 

W Lublinie finał po raz kolejny odbędzie się w Galerii Olimp. Organizatorzy zadbali, by ludziom się nie nudziło. Już od 10:00 ruszają różnego rodzaju pokazy i występy. Na przybyszy czekają między innymi koncerty, pokazy taneczne, czy kabarety. Nie zabraknie taż odrobiny czarów. 
Jak co roku zjawią się także służby mundurowe. Swoje umiejętności i używany przez nich sprzęt zaprezentują między innymi strażacy i ratownicy medyczni. 
Kulminacyjny punkt imprezy ma rozpocząć się o 17:00. Swoje koncerty zagrają zespoły Workplace, The Punitive, TAU oraz Phedora. Gwiazdą wieczoru będzie Liber wraz z Iną i Adamem Stachowiakiem. 

Szczegółowy program lubelskiego finału WOŚP

Osoby, które w chłodny dzień wolą pozostać w domu lub po prostu nie mają czasu, także mogą wspomóc Orkiestrę. Pieniądze można przelać przez Internet. Po wejściu na stronę fundacjiwystarczy wybrać odpowiednią kwotę oraz bank, a następnie zrealizować przelew.  
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera też Play, która nakręciła specjalny teledysk, w którym udział biorą youtuberzy. Im więcej osób go wyświetli i obejrzy do końca, tym więcej pieniędzy wpłynie na konto WOŚP. 

Poza „wrzucaniem do puszki” i pomocą przez Internet, fundację Owsiaka można wesprzeć poprzez udział w aukcjach na portalu allegroPrzedmioty na sprzedaż wystawiły znane osobistości. Do wylicytowania są między innymi spinki Andrzeja Dudy, popularne zdjęcie pierwszej damy wraz z jej podpisem, czy kolacja z Magdą Gessler dla 4 osób. Na kolację dwie osoby zaprasza także Robert Lewandowski, który oprócz tego na aukcje przekazał swoją koszulkę. Fani starszych, polskich komedii będą mogli kupić scenariusz filmu „Kiler”, a muzyczni zapaleńcy gitarę z autografem Carlosa Santany. Co ciekawe, wśród przedmiotów wystawionych na licytację, możemy znaleźć lampę oliwną, którą przekazała fundacja Caritas.

Pomimo wielu atrakcji szykowanych w całej Polsce i poza nią, najważniejsza pozostaje pomoc chorym dzieciom i seniorom. Wolontariuszom należy życzyć powodzenia, a Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, by zgodnie z hasłem grała „do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *