Sherlock Holmes porwany przez piratów

Nawet Sherlock Holmes nie może walczyć z piratami. Rosja zobaczyła ostatni odcinek o genialnym detektywie dzień wcześniej.

Premiera ostatniego fragmentu historii o detektywie z Baker Street miała odbyć się w nocy 15 na 16 stycznia w brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC One, tymczasem w Rosji odcinek pojawił się już 14 stycznia w dobrej jakości oraz z tłumaczeniem. – Piraci stają na głowie , żeby udostępniać materiały, które chcemy zobaczyć. Szczególnie w takich produkcjach, jak Sherlock to nie jest dziwne.  Wszyscy wiemy, jaka jest temperatura oczekiwań w związku z pojawianiem się nowych odcinków ” – mówi Piotr Celiński, dr hab. UMCS –  Istnieje coś takiego jak walka o zasoby, a w naszym imieniu prowadzą ją ludzie związani z ruchem pirackim. Oni starają się wybudować wizerunek Janosików, czyli zabierają tym bogatym, którzy mają z tego niezwykłe pieniądze, a dają nam wszystkim, byśmy mieli demokratyczny dostęp do tego, a również nie musieli czekać czy oglądać reklam – dodaje Piotr.

Na oficjalnym profilu Sherlocka na twitterze producenci zwrócili się do telewidzów – Wiemy, że 3 odcinek „Sherlocka” był nielegalnie przesłany do Internetu, jeśli go zobaczycie, prosimy go nie rozpowszechniać. Jak podaje rzecznik prasowy BBC, wstępne badania sugerują, że system został naruszony przez nieupoważnioną osobę trzecią.

Mimo tego, że jeden z najbardziej oczekiwanych odcinków trafił do sieci na dzień wcześniej, „The Final Problem” zebrał przy ekranach telewizorów około 8 mln. telewidzów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *