Spotkanie z Bartoszem Liberskim

Jak wygłaszać przemówienia, jak radzić sobie ze stresem oraz jak porwać tłumy podczas wystąpień to tylko kilka pytań, na które można było uzyskać odpowiedź podczas odbywającego się na Wydziale Politologii spotkania z Bartoszem Liberskim.

Dziś na rynku pracy najbardziej pożądanymi są umiejętności takie jak komunikatywność, dynamizm działania, kreatywność, umiejętność pracy w zespole, zarządzanie czasem czy odporność na stres. Wiele osób kończy studia, mając gotowe wykształcenie i niewiele poza tym. Podczas tego spotkania można było mieć niebywałą okazję zdobyć doświadczenie i użyć zdobytej wiedzy praktyce.

Wystąpienie to umiejętność, a umiejętność trzeba ćwiczyć. Niezależnie od tego, od  jakiego poziomu się zaczęło – mówił Bartosz Liberski, mówca, trener, który 19 stycznia gościł na Wydziale Politologii UMCS.

Bartosz Liberski to trener umiejętności miękkich, mówca i przedsiębiorca, prowadzi zajęcia dla największej firmy szkoleniowej w kraju – Altkom Akademii.  Zajmował się m.in. prowadzeniem szkoleń sprzedażowych, menedżerskich, rozwojowych, opracowywaniem nowych programów szkoleniowych czy prowadzeniem webinariów. Prowadził również internetowy kurs „Przemawiaj bez stresu”  oraz szkolenia z wystąpień publicznych, autoprezentacji i kreowania wizerunku.

Spotkanie poprowadziła doktorantka Wydziału Politologii, dziennikarka oraz działacz społeczny, mgr Joanna Marszalec.

Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego przywitania gości przez dziekan Wydziału Politologii prof. dr hab. Iwonę Hofman. Podczas swojego krótkiego wystąpienia podziękowała organizatorom pomysłowej inicjatywy.

Samo spotkanie miało formę wywiadu przerywanego pytaniami od publiczności. Takich przerw było łącznie 3.

Pierwsza część składała się z pytań o przeszłość Bartosza Liberskiego, następne o przygotowania do wystąpień oraz radzenie sobie ze stresem.

Spotkanie miało formę luźnej rozmowy zarówno pomiędzy Bartoszem Liberskim i prowadzącą, jak i publicznością. Gość często posługiwał się kolokwializmami. Jedynie pytanie od doktora Piotra Celińskiego miało większą wagę. Wykładowca spytał się o to, jaki wpływ coachingu oraz storytellingu będzie mieć na naukę na Uniwersytetach w przyszłości.

Poza tym studenci pytali się m.in. o to, jak radzić sobie ze stresem, jak nauczyć się poprawnie gestykulować podczas wystąpień oraz jak reagować na brak uwagi przez publiczność.

–  Nigdy nie zadowolimy  100% publiczności, ale publiczność zawsze nam dobrze życzy. Nikt nie przychodzi na spotkania za karę – mówił Bartosz Liberski.

Spotkanie odbyło się 19 stycznia o godzinie 16.30 w auli Wydziału Politologii (sala 111).  Po konferencji odbyły się  warsztaty z Bartoszem na temat prokrastynacji, czyli odwlekania.

Jednak na tę część konferencji liczba miejsc była mocno ograniczona. Obowiązywała kolejność zapisów internetowych.

Łącznie na spotkaniu było około 50 osób, zaś w warsztatach mogło uczestniczyć maksymalnie 20 studentów.

Spotkanie z Bartoszem Liberskim jest organizowane w ramach cyklu „Warsztaty mediów cyfrowych”.

Organizatorami spotkania byli: Wydział Politologii UMCSc oraz Men’s View.

Patronem medialnym tego wydarzenia była strona internetowa polformance.umcs.pl

Zdjęcia wykonał Damian Gerhand.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *