TCS Ga-Pa: Daniel Andre Tande triumfuje, kolejne podium dla Stocha!

65. edycja Turnieju Czterech Skoczni przynosi coraz więcej emocji. W noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen zwycięzcą został Norweg Daniel Andre Tande. Tuż za nim ponownie znalazł się Kamil Stoch, a podium zamknął triumfator z Oberstdorfu – Stefan Kraft.

Tande zwycięża, Stoch liderem TCS

Czwarte miejsce Norwega w Oberstdorfie było tylko zwiastunem tego, co wydarzyło się w Ga-Pa. Tande z przewagą 3,2 punktu zwyciężył nad drugim Kamilem Stochem. Polak z kolei w drugiej serii popisał się najdłuższym skokiem w całym konkursie, lądując na 143. metrze, niemal wyrównując rekord skoczni. Drugie miejsce w noworocznym konkursie zapewniło skoczkowi z Zębu miejsce lidera w całym turnieju. Trzecia lokata przypadła Austriakowi Stefanowi Kraftowi, który w dalszym ciągu liczy się w walce o końcowy triumf w całym Turnieju Czterech Skoczni.

Trzech Polaków w ,,10”

Oprócz Kamila Stocha wysoką i równą formę pokazują pozostali reprezentanci Polski. Bardzo dobre szóste miejsce zajął Piotr Żyła, który w klasyfikacji turnieju podskoczył o dwa miejsca i jest obecnie piąty. Tuż za nim, na siódmym miejscu konkurs zakończył Maciej Kot, który w turnieju zajmuje ósme miejsce. 16. był Stefan Hula, a 20. lokata przypadła Dawidowi Kubackiemu. Do drugiej serii nie awansował jedynie Jan Ziobro, który konkurs zakończył na odległym, 44. miejscu.

Kamil Stoch jest liderem turnieju, o 0,8 punktu wyprzedzając Stefana Krafta. Na trzecie miejsce awansował zwycięzca konkursu, Daniel Andre Tande. Z większą przewagą na czwartym miejscu plasuje się Niemiec Markus Eisenbichler.

3 stycznia rywalizacja przeniesie się do austriackiego Innsbrucka, gdzie zostaną rozegrane kwalifikacje, a dzień później konkurs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *