Weekendowy mix

 Premiera spektaklu, rozpoczęcie festiwalu gier planszowych. To tylko część tego weekendu.

 

14.01, gry planszowe, Centrum Kultury

 

BOARD MANIA #4 jest festiwalem gier płanszowych, który rozpoczyna się w tę niedzielę. W trakcie dwóch tygodni w godzinach 12.00 – 20.00 wszyscy zainteresowani mogą przyjść do CK, by poznać świat gier planszowych. W piwnicach Centrum Kultury, poziom -1, będą do wyboru różnego rodzaju gry od wydawnictw Baldar, Board & Dice, Phalanx i innych. Festiwal potrwa do 28 stycznia. Podczas Board Manii odbędą się również konkursy, prezentacje projektów gier planszowych oraz turnieje.

 

14.01, wystawa, ACK „Chatka Żaka”, 17.00

 

W ten weekend odbędzie się otwarcie graficznej wystawy „RZECZYwistości”. Autorką jest absolwentka filozofii UMCS Lidia Gajek. Prace zostały wykonane w stylu surrealizmu oraz symbolizmu. Odwolują one do utraconych przez człowieka cierpliwości, ciszy i spokoju. Wystawa będzie dostępna do 4 lutego.

 

14.01, film, CK, 18.00, 8 – 15 zł

 

„Paterson” jest filmem, który opowiada o zwykłym życiu kierowcy autobusu z New Jersey. Główny bohater Paterson mieszka z żoną. W wolnym czasie pisze wierszy do szuflady. Nie myśli o publikacji. Jednak pewnego dnia wszystko przez przypadek się zmienia.

Gatunek: dramat, komedia.

Rok 2016

 

14.01, spektakl, teatr im. Juliusza Osterwy, 19.00, 15 – 45 zł

W sobotę odbędzie się premiera spektaklu „Klątwy” w reżyserii Marcina Libera. Jest to adaptacja dramatu Stanisława Wyśpiańskiego „Klątwa” z roku 1899.

Wszystko dzieje się w Gręboszowie pod Tarnowem. Tematami przewodnimi są wiara w Boga, miłość oraz grzechy, czyli tematy, które zawsze są aktualne. Kolejne pokazy będą trwały do 20 stycznia. Premiera studencka odbędzie się 19 stycznia.

15.01, kuchnia wege, OpiumCafe, 14.00

 

Lubelska Kuchnia Społeczna vol.40 jest kolejnym dniem przeznaczonym dla kuchni wegańskiej. Żeby mieć możliwość spróbować dania innych ludzi, trzeba przynieść swoje lub zapłacić 10zł. Jest to dobra okazja poznać nie tylko nowe smaki, ale również ludzi o podobnych lub przeciwnych preferencjach kulinarnych.

15.01, teatr, Rock Bar, Impro Teatr Bezczelny, 18.00, 10 zł

Teatr Impro tworzy spektakl wraz z publicznością. Bezczelne Impro Show jest improwizowanym wydarzeniem. Nie ma zaplanowanej scenografii, reżyserii oraz innych elementów tradycyjnego teatru. To publiczność będzie miała okazję współtworzyć spektakl (krótkie scenki teatralne, a nawet filmowe) poprzez gry, zabawy oraz improwizacje.

15.01, film, CK, 18.00, 8 – 15 zł

„Ederly” to polskie czarno-białe kino, wyreżyserowane przez Piotra Dumałę. Jest to fikcyjna opowieść o głównym bohaterze Słowie, który przybywa do miasta Ederly. Istnieje ono poza czasem. Mieszkańcy zaczynają przypisywać bohaterowi różne tożsamości. W jakim celu przyjechał Słow? Co z tego wyjdzie?

Gatunek: komedia.

Rok 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *