Wieszaki ciepła w Lublinie

Chcesz pomóc w dość łatwy i szybki sposób? Znajdź wieszak ciepła w Lublinie lub stwórz go sam i przekaż zbędne ubrania potrzebującym. Każda rzecz może być przydatna w przetrwaniu mroźnych dni, więc nie zwlekaj – przejrzyj szafę i oddaj coś innym.

Ciepłe wieszaki to pomysł węgierskiego działacza Zsigmunda Gerloczego, który ustawił je w całym Budapeszcie. Akcja została przyjęta tam z ogromnym entuzjazmem, a międzynarodowy rozgłos sprawił, że zainteresowała się nią również Polska. Pierwsze wieszaki pojawiły się w Warszawie i Wrocławiu. Ostatnio dołączyła do nich także Lubelszczyzna.

Na czym polega ,,wymiana ciepła” ? Wystarczy jedynie do wyznaczonych miejsc na terenie Lublina przynieść niepotrzebne kurtki, szaliki, czapki jak również inne ubrania i pozostawić je dla potrzebujących. W ten sposób ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup tych rzeczy, będę w stanie przetrwać zimowe dni.

Pierwszy wieszak w Lublinie pojawił się na ul. Bursztynowej przy Parafii Matki Bożej Różańcowej. W najbliższym czasie powinno pojawić się ich jeszcze więcej, a to dlatego, iż każdy z nas może stworzyć taki wieszak w swojej okolicy. Wystarczy zgłosić się do organizatorów na ich Facebookowym profilu Wymiany Ciepła. Umożliwi to dodanie geotagu w wyznaczonym miejscu, a co za tym idzie, szybsze znalezienie wieszaków.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/wymianaciepla/?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *