Grammy bez wpadek?

12 lutego w Staples Center w Los Angeles odbyła się 59. edycja wrączenia nagród Grammy. Beyonce wystąpiła w ciąży, Metallica z Lady Gagą. Co jeszcze zapamiętamy z Grammy 2017?

Znamy zwycięzców

Galę poprowadził James Corden, brytyjski aktor i komik. Najwięcej nagród dostała piosenkarka Adele. W tym roku zwyciężyła w pięciu kategoriach: album roku, najlepsza piosenka roku, nagranie roku, najlepsze solowe wykonanie pop oraz najlepszy album wokalny pop. Jednak Adele złamała swoją nagrodę „Album roku” na dwie części i oddała jedną Beyonce.

Z kolei Beyonce dostała statuetki za najlepszy teledysk oraz współczesny album muzyki urban, chociaż została nominowana w 9 kategoriach. Żadnej nagrody nie dostała Rihanna, chociaż również była uwzględniona w 9 nominacjach. Tytuł najlepszego „nowego artysty” otrzymał raper Chance The Rapper, który zwyciężył  w kategoriach najlepszy album rap oraz najlepszy występ rap.

Nie zapomniano o Davidzie Bowiem, którego album „Blackstar” został wydany kilka dni przed śmiercią wykonawcy. Piosenkarz dostał nagrody za najlepszy album alternatywny, najlepszą piosenkę rockową oraz za najlepszy występ rock.

To nie tylko gala wręczenia nagród

Grammy 2017 wyróżniło się również zachowaniem gwiazd. Zespól Twenty One Pilots wyszedł na scenę w samych majtkach bez spodni. Natomiast Joy Villa pojawiła się w sukience z napisem „Make America Great Again”, co zostało odebrane kontrowersyjnie. Pop połączył się z heavy metalem, czyli zespół Metallica wystąpił z Lady Gagą. Pop-piosenkarka wzbudziła kontrowersje swoim wyglądem, uratowała koncert, a na koniec rzuciła się w tłum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *