Miłość Czyni Wolnym. Again!

Wspaniałe wieści dla osób, którym nie udało się uczestniczyć w grudniowej premierze spektaklu „Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym” Adrianny Sawczak! ACK UMCS Chatka Żaka we współpracy z wyżej wymienioną pomysłodawczynią i choreografką zapraszają nas do ponownego wzięcia udziału w tej fascynującej uczcie dla oka i duszy.

Spektakl opowiada o losach miłości i człowieka w rzeczywistości pozbawionej miłości
i człowieczeństwa – rzeczywistości II wojny światowej. Dzięki grupie tanecznej „zMYsł” pod wodzą Adrianny każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w wydarzeniu, stanie się świadkiem przemiany bezlitosnej, obozowej relacji kat-ofiara, czy inaczej silniejszy-słabszy – na relację równych sobie, człowieka z człowiekiem oraz tryumfu miłości nad nienawiścią.

To nie jest pierwsze dzieło Adrianny, ale jak sama przyznaje, zupełnie inne, ponieważ po raz pierwszy wystawiła coś we współpracy z tancerzami-amatorami.

„Ci ludzie do tej pory nigdy nie mieli styczności z tańcem współczesnym, większość z nich z żadnym rodzajem tańca, więc praca była wymagająca. Spektakl jest przede wszystkim naszym WSPÓLNYM dziełem – moja wizja, koncepcja i pomysły były na bieżąco konsultowane z tancerzami, bardzo istotna jest dla mnie ich opinia, to, jak czują się w choreografii, bo przecież zależy mi na tym, żeby byli w tym autentyczni. To zdecydowanie jeden z najważniejszych spektakli w moim życiu i chyba ten dał mi najwięcej satysfakcji –oglądając moich tancerzy mam poczucie, że nie tylko stworzyliśmy coś pięknego, ale też czuję, że dałam im pasję, zaszczepiłam miłość do tańca, i od zera stworzyłam profesjonalną grupę taneczną z której jestem ogromnie dumna.”

Wiemy, że premiera odbyła się w grudniu ubiegłego roku, jak spektakl został przyjęty?

„Opinie były wspaniałe. Ludzie byli poruszeni, a na tym zależało mi najbardziej. Udało mi się poruszyć ich zmysły, sprawić że te 30 minut zapamiętają na długo. Pozytywne opinie dotyczyły nie tylko choreografii, ale też doboru muzyki do tematu spektaklu, strojów. Na szczęście nie spotkałam się z żadną negatywną opinią, co jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Wszelkie opinie, zarówno te od laików, jak i od innych tancerzy oraz choreografów są dla mnie ogromnie ważne.”

„Na premierze było ponad 400 osób, sala była wypełniona po brzegi, z tego co mi wiadomo, części osób nie udało się zdobyć wejściówek i nie mogli obejrzeć spektaklu, frekwencja przerosła moje oczekiwania.”

Wobec tego moim ostatnim pytaniem skierowanym do Ady było pełne nadziei pytanie o przyszłość i plany wystawienia innych projektów.

„Oczywiście że tak – już w czerwcu mam w planach wystawić dwie krótkie etiudy, natomiast w listopadzie szykuje się coś dużego – wraz z grupą „zMYsł” wystawiamy spektakl z okazji 150-lecia urodzin Marii Curie-Skłodowskiej. Dalsze spektakle będą powstawały z czasem, planujemy wystawiać nowe spektakle co pół roku.”

Miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka (ul. Idziego Radziszewskiego, 16 20-03), duża Sala Widowiskowa

Data spektaklu: 24 lutego 2017 r. (piątek), godz. 18:00

Bezpłatne bilety dostępne do nabycia od piątku (17 lutego) na portierni w godzinach 08:00 – 22:00 (budynek ACK UMCS Chatka Żaka) oraz w dniu spektaklu do godziny 18:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *