Nieważne ile masz lat, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną lub jaka jest twoja narodowość. Ważne jest tylko czy chcesz dobrze się bawić, bo Festiwal Wiosna Gospel jest do tego świetną okazją. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 16 – 19 marca 2017 roku to kontynuacja Warsztatów Gospel w Lublinie tworzonych przez Lubelskie Stowarzyszenie Gospel już ponad od 10 lat. Tym razem warsztaty poprowadzą zagraniczni instruktorzy.

Wiosna Gospel to bardzo kreatywny i ciekawy sposób na poznanie nowych ludzi, z pasją do muzyki. Nie musisz posiadać wykształcenia muzycznego czy doświadczenia w śpiewie chóralnym. Przeszkodą nie będzie również nieznajomość języka angielskiego, gdyż warsztaty będą prowadzone w języku polskim. Żadnego znaczenia nie ma też wiek uczestników. Wszystko, co jest ci potrzebne, to wolny marcowy weekend, dużo dobrej energii i pozytywne nastawienie. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w tegorocznej edycji wezmą udział wybitni instruktorzy muzyki gospel: Brytyjka Tula Lynch oraz Amerykanin Brian Fentress.

Pierwsze dwa dni warsztatów (czwartek i piątek) są przeznaczone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych uczestników, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym, jak i grupie wokalnej. Spotkania odbędą się pod przewodnictwem Briana Fentressa i ich zakończeniem będzie wspólny, kameralny koncert. W ramach warsztatów przewidziana jest nauka utworów gospel, praca nad interpretacją piosenek, jak i postawą i ekspresją w trakcie występu, a także zajęcia z improwizacji wokalnej. Uczestnicy mają również możliwość odbycia indywidualnych konsultacji.

Kolejne dni Festiwalu (sobota i niedziela) to czas na warsztaty grupowe, w trakcie których tzw. mass choirs będą przygotowywać 10 wybranych przez prowadzących ( Tulę Lynch i Briana Fentressa) utworów, które zostaną później zaprezentowane podczas Koncertu Finałowego. Podczas warsztatów oraz koncertu uczestnikom towarzyszyć będzie 4-osobowy zespół muzyczny.  Dodatkową atrakcją jest fakt, iż koncert otworzą dzieci w wieku od 7 – 12 lat, które wezmą udział w warsztatach Gospel Kids (nowość zaproponowana przez organizatorów).

PROGRAM WYDARZENIA:

16-17 marca – warsztaty wokalne – instruktor: Brian Fentress (USA)

17 marca, godz. 17.00 – Koncert uczestników warsztatów wokalnych – wstęp wolny

18-19 marca – XIV Warsztaty Gospel w Lublinie, instruktorzy: Tula Lynch (UK) i Brian Fentress (USA); Warsztaty Gospel Kids, instruktorzy: Tula Lynch (UK) i Brian Fentress (USA) i Agnieszka Jagiełło (Polska);

18 marca godz. 19.00 – koncert zespołu Heaven Up

19 marca godz. 19.00 – Koncert Finałowy,

Cały Festiwal, jak również warsztaty odbędą się w Chatce Żaka, ul. Radziszewskiego 16.

Wejściówki na Koncert Finałowy:

normalna – 25 zł

ulgowa – 15 zł

Dzieci do 10 roku życia – wstęp wolny

Szczegóły oraz formularze do pobrania na stronie: www.wiosnagospel.pl lub poprzez fanpage wydarzenia: https://www.facebook.com/wiosnagospel/

By Katarzyna Śpiewak

Dziennikarstwo to moja ogromna pasja, więc ciekawi mnie wszystko co jest z nim związane. Uwielbiam pisać i to właśnie z prasą wiążę swoją przyszłość. Interesuje się również siatkówką, fotografią i muzyką. W wolnej chwili czytam książki kryminalne i fantasy oraz oglądam mnóstwo seriali o podobnej tematyce :D