Festiwal Wschody już niedługo w ACK „Chatka Żaka” i w Centrum Spotkania Kultur!

Wschody to ogólnopolski festiwal muzyczny, który bada i prezentuje piosenkę artystyczną, niezależnie od gatunków zachwycając przy tym widownię. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia w ACK „Chatka Żaka”, a także w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Jest to już VI edycja festiwalu. Od 2012 roku  jeden z wiosennych, kwietniowych weekendów wypełniają po brzegi dźwięki muzyki. W tym roku na scenie wystąpią Pablopavo i Ludziki, Gaba Kulka oraz Voo Voo. Podczas Festiwalu Wschody Pablopavo i Ludziki zaprezentują się z nowym albumem „Ladinola”. Wyjątkowym gościem będzie Gaba Kulka, która śpiewa, pisze piosenki , a także gra na fortepianie. Na scenie oficjalnie jest od 11 lat.

– Uczestnicy konkursu mają piękny głos i muzyczną intuicję, ale są też kreatywni i wrażliwi. Dla nich piosenka to słowo, dźwięk i wszystko, co pod tą warstwą: dusza, poezja i opowieść. Szukają. My ich do tego zachęcamy: do odkrycia na nowo piosenek skończonych i do tworzenia własnej wizji: swoim słowem i swoim dźwiękiem – informują organizatorzy na oficjalnej stronie festiwalu. Dotychczas na scenie Wschodów wystąpiły znane gwiazdy takie jak Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, czy Czesław Mozil.

Tegoroczny festiwal tradycyjnie zakończy koncert laureatów i związany z Lublinem zespół Voo Voo. Co roku laureaci Konkursu Piosenki Artystycznej zachwycają widownię, w tym roku prawdopodobnie nie zabraknie widzom emocji i wyjątkowych doznań artystycznych. Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz i Michał Bryndal wystąpią wspólnie na scenie już 9 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur. Voo Voo przywiezie do Lublina premierowy album „7”.
Plan festiwalu:
7 kwietnia, piątek, ACK “Chatka Żaka”
12:00-14:00 – I Koncert Konkursowy
15:00-17:00 – II Koncert Konkursowy
19:00 – Pablopavo i Ludziki
21:00 – Recital Mironiuk&Zygma

8 kwietnia, sobota, ACK “Chatka Żaka”
10:00-12:00 – III Koncert Konkursowy
13:00-15:00 – IV Koncert Konkursowy
19:00 – Angela Gaber | Gaba Kulka

9 kwietnia, niedziela, Centrum Spotkania Kultur
18: Laureaci | Voo Voo

Cennik:

http://wschodyfestiwal.pl/

Więcej informacji Można uzyskać na oficjalnej stronie festiwalu: www.wschodyfestiwal.pl.
Zakup biletów: www.ekobilet.pl/wschody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *