Głębsze spojrzenie na fotografię

Do 7 kwietnia można zgłaszać swoje prace w ramach 8. edycji konkursu „Głębia Spojrzenia”. Na zwycięzców czekają nagrody.

„Głębia Spojrzenia” to ogólnopolski konkurs dla studentów zajmujących się amatorsko fotografią. Zainteresowani muszą wysłać swoje zgłoszenia w ustalonym wcześniej terminie. Prace konkursowe oceni jury, w którego skład wejdą uznani fotografowie i specjaliści w tej dziedzinie. Autorzy najlepszych z nich otrzymają nagrody, m.in.:

– 10 kursów od Krakowskiej Szkoły Artystycznej oraz roczne zajęcia o wartości ponad 2500 zł ufundowane przez warsztaty-fotograficzne.org (partnerzy główni konkursu)

– 4 godziny w studiu fotograficznym Łobzowska Studio

– 400 zł w bonach do wykorzystania na usługi w zakładzie Ostrowski – Fotografia Cyfrowa

– vouchery na kursy obsługi Photoshopa od Edugrafii

– kupony od Złotych Kursów o łącznej wartości 450 zł

– bony na odbitki od Fujijamy

Zdjęcia można zgłaszać w trzech kategoriach:

Kategoria I: POSTACIE W MIGAWCE – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki.

Zobaczyć postać pod każdą postacią – oto istota tej kategorii. Pokazać człowieka, jakim nikt go nie widział – to klucz do sukcesu. Każda chwila jest dobra, by ujrzeć niezwykłość drugiej osoby. Ciekawość dziecka i wrażliwość artysty niech zostaną wyzwolone migawką.

Kategoria II: DZIEŁA CODZIENNOŚCI – fotofelieton: wycinek rzeczywistości

Codzienność jest nudna czy inspirująco monotonna? Opraw ją w ramy aparatu i napisz co w niej widzisz. Powszedniość, szarość poranków czy uliczny gwar – codzienność ma swoje uroki, które fotograf może zatrzymać na zawsze.

Kategoria III: HISTORIE PRAWDZIWE – mały fotoreportaż (3 fotografie)

Masz trzy ostatnie szanse, aby pokazać wszystko. Zero słów. Tylko ty, aparat i odnaleziona historia. Wzniosła, prozaiczna, romantyczna? Nadzwyczajną sztuką jest wyrazić opowieść obrazem. Jeszcze większą – opowiedzieć ją w trzech ujęciach. Co opiszą Twoje?

Prace konkursowe oraz wypełnioną przez uczestnika kartę zgłoszeniową (wzór karty dostępny jest na stronie internetowej: www.glebiaspojrzenia.com.pl) należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: glebiaspojrzenia@knsd.pl do 7 kwietnia.

Pełny regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej: www.glebiaspojrzenia.com.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/glebia.spojrzenia.

Organizatorem Konkursu jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ, a współorganizatorem Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ.

Partnerzy główni: Krakowskie Szkoły Artystyczne, Szkoła Kreatywnej Fotografii, warsztaty-fotograficzne.org.

Partnerzy: Łobzowska Studio, Ostrowski – Fotografia Cyfrowa, Edugrafia, Fujijama, Złote Kursy, lablab – Laboratorium Fotograficzne, doc!photomagazine, Warsztaty Fotograficzne Płaneta, Wydawnictwo Novae Res, Sklep Fotograficzny Foto-Plus, Metaforma, Krakowska Manufaktura Czekolady, CodeSite, MediaTory, Rada Kół Naukowych UJ.

Magazyn „Polformance” ma patronat medialny nad konkursem.