Pod koniec miesiąca odbędzie się konferencja naukowa dotycząca wpływu środowiska na wybór ścieżki życiowej. Młodzi będą wypowiadać się na temat aspektów politycznych, psychologicznych, kulturowych, a także prawnych.

31 marca odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, Kultura, Prawo”. Jest to już druga edycja, w której zarówno studenci, jak i doktoranci  mogą wypowiedzieć się na temat wpływu otoczenia na dokonywane wybory.

Krótka relacja z ubiegłorocznej edycji:

W ubiegłym roku rozmawiano o dzieciach, których rodzice są alkoholikami, a także o uwarunkowaniach wpływających na życie znanej amerykańskiej modelki i aktorki Marilyn Monroe.

Celem Konferencji jest przedstawienie najnowszych doniesień naukowych i wymiana opinii na temat wpływu empiryzmu na całokształt życia ludzkiego. Holistyczne podejście do tego zagadnienia zapewni udział specjalistów z różnych dziedzin nauki. Wybór drogi, którą podążają młodzi będzie rozpatrywany w kilku blokach tematycznych.
Patronem Honorowym Konferencji jest Dziekan Wydziału Politologii, prof. dr hab. Iwona Hofman, która specjalizuje się zawodowo w teorii komunikacji społecznej, a także prasoznawstwie. Prowadzi badania w zakresie publicystyki i myśli politycznej polskiej emigracji po 1945 roku. W kręgu zainteresowań naukowych wyróżnia problemy współczesnego dziennikarstwa, związki mediów i polityki, czy marketing polityczny.

26 marca 2017 nastąpi ogłoszenie końcowej wersji harmonogramu Konferencji. Odbędzie się ona w Sali Rady Wydziału na Wydziale Politologii.

By Aleksandra Koszyk

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.