Most 700 – lecia Lublina

lublin.onet.pl

lublin.onet.pl

To już pewne. Most na Bystrzycy będzie swoją nazwą upamiętniać tegoroczny jubileusz miasta Lublin. Radni podjęli taką decyzję podczas nadzwyczajnej sesji, która owocowała w żarliwe dyskusje i lekkie spięcia.

Do Rady Miasta trafiły dwa projekty uchwał w sprawie mostu przy ul. Muzycznej. Jedną nazwę zaproponowali przedstawiciele PIS – im. Witolda Pileckiego, drugą zaś koalicja PO Wspólny Lublin – 700 – lecia Lublina.  Należy wspomnieć, że debata nad tym, która nazwa będzie lepsza trwała już od kilku miesięcy i dopiero nadzwyczajna sesja definitywnie rozwiązała kłopot urzędników.

Zarządzono głosowanie, podczas którego liczyły się tylko głosy za. Głosy przeciw i osób wstrzymujących się od głosu nie brano pod uwagę. Ostatecznie ustalono, że radni 16 głosami popierają nazwę 700 – lecia Lublina – nazwa im. Witolda Pileckiego przegrała minimalnie z 15 głosami.

Nie obyło się jednak bez sporów. Przedstawiciele PIS nie mogli pogodzić się z takim wyborem i apelowali do radnych PO, aby zmienili swoją decyzję.

Budowa mostu zakończy się najprawdopodobniej w maju br., a w czerwcu nastąpi jego oficjalne otwarcie. Most będzie łączył ul. Muzyczną z ul. Stadionową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *