Muzyka wschodzi

Kolejna edycja Wschodów zbliża się wielkimi krokami. Znamy już wykonawców i inne szczegóły festiwalu.

W dniach 7–9 kwietnia odbędzie się VI edycja Festiwalu Wschody. Pablopavo i Ludziki oraz Gaba Kulka wystąpią 7 i 8 kwietnia w ACK „Chatka Żaka”. Natomiast Koncert Laureatów i Voo Voo odbędzie się 9 kwietnia i będzie miał miejsce w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. Zespół muzyczny Voo Voo przyjedzie ze swoim nowym albumem „7”, a Pablopavo i Ludziki przedstawią swój krążek pt. „Ladinola”.

Bilety można znaleźć w Le’Żaku oraz w kasie biletowej CSK. Ich cena wynosi od 25 do 90 złotych. Warto wspomnieć, że w CSK będą dostępne tylko bilety na koncert 9 kwietnia. Ponadto istnieje również opcja kupienia karnetu w przedziale cenowym od 80 do 120 złotych.

W ramach festiwalu odbędzie się także Konkurs Piosenki Artystycznej. Zainteresowani mogą zgłosić swój udział do 22 marca. Jurorami konkursu są: Karolina Cicha, Jan Kondrak i Konrad Dworakowski. Podczas koncertów pojawią się także Angela Gaber i Dominik Mironiuk – laureaci konkursu z zeszłego roku. Wystąpienie laureatów z poprzedniej edycji jest tradycją Wschodów.

Organizatorami Festiwalu Wschody są: Fundacja „Się tworzy” i Akademickie Radio Centrum w Lublinie. Kacper Sulowski jest dyrektorem Wschodów od 2011 roku, czyli od samego początku. Szczegółowe informacje dotyczące biletów oraz Konkursu Piosenki Artystycznej są dostępne na stronie internetowej festiwalu.

Poniżej został przedstawiony program VI edycji Festiwalu Wschody.

 7 kwietnia

12.00 – 17.00 (z przerwą pomiędzy godz. 14.00 a 15.00) – I i II Koncerty Konkursowe
19.00 – Pablopavo i Ludziki
21.00 – Recital: Duet Mironiuk&Zygma – wstęp wolny


8 kwietnia

10.00 – 15.00 (z przerwą pomiędzy godz. 12.00 – 13.00) – III i IV Koncerty Konkursowe
19.00 – Gaba Kulka i Angela Gaber Trio

9 kwietnia

18.00 – Koncert Finałowy – Laureaci Festiwalu i Voo Voo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *