Nie żyje David Rockefeller!

Jak się okazuje, śmierć nie zapomina wcale o bogaczach. David Rockefeller zmarł w poniedziałek na niewydolność serca w swoim domu w stanie Nowy Jork. Miał 101 lat.

Mit o Rockefellerach zaczyna się w XIX wieku, kiedy to dziadek zmarłego – John D. Rockefeller założył firmę petrochemiczną Standard Oil. Jej sekretem było skupowanie ropy wprost od producentów, ludzkie traktowanie i wynagradzanie pracowników, a wszelkie odpady po przetworzonej ropie starał się wykorzystywać do innych celów.

David Rockefeller ukończył studia na Harvardzie, ale podczas Drugiej Wojny Światowej zmuszony był wstąpić do wojska i odbyć służbę między innymi we Francji i Afryce Północnej 1961 roku został prezesem banku Chase Manhattan, w którym pracował jeszcze po osiągnięciu 90 lat.

Marzeniem Davida było dożyć 200 lat, w czym miały mu pomóc kolejne transplantacje serca. W kręgach biznesowych nazywany był ,,bankierem bankierów”. Jego majątek oszacowano na 3,3 mld dolarów. Poza pracą Rockefeller był mecenasem sztuki, założycielem fundacji charytatywnej, w wolnym czasie kolekcjonował też chrząszcze. Utrzymywał dobre kontakty zarówno z poszczególnymi prezydentami USA jak i najważniejszymi światowymi przywódcami.

 

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie oraz współpracownikom.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *