Po wielu miesiącach zmagań i rywalizacji, studenci naszego uniwersytetu wygrali prestiżową symulację biznesową GMC Poland! Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Global Management Challenge w Katarze, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia.

Global Management Challenge to rozbudowana symulacja biznesowa prowadzona z elementami grywalizacji. Tegoroczna edycja zgromadziła 320 drużyn reprezentujących Ośrodki Akademickie i firmy z całej Polski. Turniej ten odbywał się po raz 17.

Zmagania trwały kilka miesięcy. W tym okresie zespoły musiały podjąć ponad 70 decyzji dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem, a w szczególności decyzje ws. marketingu, wielkości i struktury asortymentowej produkcji, logistyki, polityki cenowej czy polityki personalnej firmy. Wyznacznikiem jakości podjętych decyzji był wynik inwestycyjny, który odzwierciedlał wycenę firmy oraz wielkość dywidend wypłacanych akcjonariuszom.

W finale krajowym spotkało się osiem najlepszych drużyn, w tym 6 studenckich i 2 firmowe. Podczas emocjonującego finału w ciągu 7 godzin zespoły musiały podjąć 5 decyzji, na które w poprzednich etapach miały kilka tygodni.

W skład Lubelskich Lwów wchodzili studenci drugiego roku studiów II stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość: Łukasz Kalinowski, Arkadiusz Bernat, Marcin Podleśny i Tomasz Kowalczyk. Lubelski zespół startował pod patronatem Visa.

Wicemistrzostwo zdobył zespół Just GG złożony ze studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który w nagrodę otrzymał kursy programowania on-line od CodersTrust Polska. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Lean Masters z Politechniki Poznańskiej.

Oprócz Lubelskich Lwów Wydział Ekonomiczny UMCS reprezentował zespół Best Company (Łukasz Gałan, Wojciech Gąska, Ewelina Nawrocka), który w ostatecznej rozgrywce zajął wysokie, czwarte miejsce.