Wraca wiosna! Razem z nią rower miejski!


Od wtorku na ulicach Lublina znowu pojawi się Lubelski Rower Miejski. Zimowa przerwa trwała długo… Jednak powoli dobiega końca. Szczególnie zadowoleni z tego faktu mogą być entuzjaści jazdy rowerem. Do dyspozycji mieszkańców na terenie naszego miasta i Świdnika będzie aż 891 jednośladów rozlokowanych w 90 stacjach.

 

W czasie zimy firma Nextbike Polska dokonała przeglądu rowerów, którymi będziemy podróżować.

 

Planowo start przedsięwzięcia był przewidziany na początek kwietnia, jednak dobre warunki pogodowe umożliwiły przyspieszenie prac z nim związanych. I tak rowery miejskie wracają już 21 marca. W tym roku będzie także możliwość wypożyczenia mniejszych jednośladów dla swoich pociech. Warunkiem jest to, by dziecko miało ponad 6 lat. Z tej opcji będzie można skorzystać w okolicach Ogrodu Saskiego na ulicy Leszczyńskiego oraz Długosza. Lublin jako jedno z pierwszych miast na świecie wprowadził takie rozwiązanie!

 

Po ubiegłorocznej rozbudowie Lubelski Rower Miejski jest jednym z 4 największych tego typu systemów w kraju.

 

Początek Lubelskiego Roweru Miejskiego to wrzesień 2014 roku. Od tego czasu w systemie zarejestrowało się już ponad 64 tysiące użytkowników. Tylko w 2016 roku z systemu Lubelski Rower Miejski skorzystano więcej niż 855 tysięcy razy. Popularność projektu nadal rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *