Akademicka rozgłośnia radiowa Radio Centrum znalazła się wśród kandydatów do otrzymania nagrody głównej w ogólnokrajowym konkursie „Start na rynku pracy”. Wyróżnienia zostaną przyznane w czterech kategoriach: Pracodawca, Uczelnia, Organizacja Akademicka, Medium Akademickie. Uczelniane radio walczy w ostatniej z wymienionych. Czy zdobędzie nagrodę? Ogłoszenie wyników 21 kwietnia na PGE Stadionie Narodowym. Głosować można do 9 kwietnia na stronie www.startnarynkupracy.pl

Konkurs jest częścią szerszego przedsięwzięcia o tej samej nazwie. Ma ono na celu wskazanie podmiotów, które umożliwiają studentom na wkroczenie w świat pracy zawodowej z jak najlepszym przygotowaniem merytorycznym oraz praktycznym. Zdobycie wiedzy, odpowiednich kompetencji, a przede wszystkim doświadczenia jest dzisiaj bardzo istotne. Wiedzą o tym również i młodzi. Konkurs jest realizowany przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Działalność Radia centrum w kontekście rynku pracy jest wielowątkowa – Co roku przygotowujemy studentów. Uczymy ich podstaw. U nas spotykają się oni z praktyką, a to praktyka w tym zawodzie jest ważna, nie teoria. Jesteśmy pracodawcą stawiającym na młodzież. Kadrę naszego radia akademickiego o charakterze miejskim w 80%-85% stanowią studenci. Współpracujemy z Lubelskim Forum Pracodawców, prosimy ich o komentarze na tematy związane z rynkiem pracy, z tym, jak należy się na nim zachować. Nasza działalność w zakresie rynku pracy jest wielowątkowa – mówi naczelny Radia Centrum, redaktor Marek Skowronek.

Radio Centrum jest miejscem przyjaznym studentom. W dużym stopniu to właśnie na ich pracy oparte jest działanie rozgłośni. Nie brakuje w niej jednak również doświadczonych dziennikarzy. Tym samym młodzi mają możliwość na szlifowanie warsztatu pod okiem doświadczonych osób. Zadania, z którymi się spotykają są takie same jakie będą na nich czekać w przyszłości, praca niczym się nie różni pod tym względem, a pozwala na zapoznanie się z nią od kuchni. – Myślę, że praca w radiu daje mi bardzo dużo. Przede wszystkim uczy mnie szybkiej i efektywnej pracy. Jest to zupełnie nowe doświadczenie, które sprawia mi ogromną przyjemność. Ale Radio Centrum to nie tylko praca, ale przede wszystkim interesujący ludzie, którzy dodatkowo motywują mnie do działania, a gdy trzeba, służą radą i swoim doświadczeniem. – mówi Kasia, studentka pracująca w stacji. Akademicka rozgłośnia to znakomita trampolina, która umożliwia rozpoczęcie naprawdę owocnej kariery. Osoby z radia systematycznie dostają propozycję pracy w większych stacjach, z czego zdają sobie sprawę młodzi adepci tej profesji. – W radio mogę nauczyć się wielu praktycznych rzeczy, to jest najlepsze przygotowanie do zawodu. Słyszałam, że takie duże rozgłośnie jak Radio Eska czy RMF FM cenią sobie ludzi, którzy pracowali w Radio Centrum – mówi Marta, studentka zdobywająca doświadczenie zawodowe w radio Centrum.

Radia w Lublinie można słuchać na 98,2 FM oraz online pod adresem centrum.fm/sluchaj