Aktywna majówka

W ramach projektu „Sezon Lublin” w dniach 28–7 maja odbędzie się cykl wydarzeń w przestrzeni miasta. Na niektóre z nich obowiązują zapisy, więc warto się spieszyć. Jednak są także takie, na które wstęp jest wolny. Głównie są to gry miejskie i część spacerów.

Do gier miejskich należy zaliczyć „Lubelskie zagadki z audioguidem” oraz „Quest Lublin 700”. Na te wydarzenia nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść w godz. 10.00 – 17.00. Do pierwszej zabawy uczestnicy dostają audioprzewodniki i kartę pytań, które bedą dotyczyć szlaku staromiejskiego oraz 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi. Uczestnicy również powinni wpłacić zwrotną kaucję w wysokości 100 złotych.

Z kolei druga gra, „Quest Lublin 700 ”, jest związana z wędrówkami ulicami Starego Miasta. Będą one składały się z miejsc znanych i tych, z którymi mamy rzadko do czynienia. Głównym zadaniem jest odgadywanie poprawnego hasła. Na uczestników czekają także pamiątkowe dyplomy.

Spacery szlakami historycznych osób lub wydarzeń mają charakter edukacyjny. Mieszkańcy i goście Lublina mają możliwość przenoszenia się do starych czasów miasta, nawet do 16 wieku. W taki sposób zapoznają się z tym, co się działo na konkretnej ulicy oraz jaki wpływ miały poszczególne osoby i narodowości na Lublin.

6. edycja „Sezon Lublin”, jak i poprzednia, ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na życie miasta w apektach kulturalnych i historycznych. Cykl wydarzeń zawiera w sobie oferty spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz aktywnego wypoczanku. Więcej informacji oraz zapisy są dostępne na stronie wydarzenia.
Program na okres majówki:

1 maja

10:00 – Gra miejska „Zdobądź koronę królewską Zygmunta Augusta” – obowiązują zapisy. Miejsce spotkania: dziedziniec Zamkowy

10:00 – Spacer historyczny „Złoty wiek Lublina 1517-1617” – obowiązują zapisy. Miejsce spotkania: wejście do Zamku Lubelskiego

10:00 – 17.00 – Lubelskie zagadki z audioguidem – gra miejska. Miejsce spotkania: Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Jezuicka 1/3

10:00 – 17.00 – Quest Lublin 700. Wydarzenie dostępne do wyczerpania kart questowych. Miejsce spotkania: Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej,  ul.Jezuicka 1/3.

10:00 – Trasa po wybranych przykładach architektury Tadeusza Witkowskiego w Śródmieściu – obowiązują zapisy. Miejsce spotkania: Plac Wolności przed budynkiem III LO

16:00 – Gra miejska „Muzyczny Ogród Saski”. Miejsce spotkania: przy Domku Saskim

2 maja

10:00 – Spacer herstoryczny śladami lubelskich Żydówek – obowiązują zapisy. Miejsce spotkania: przy Hotelu Europa