Konferencja archeologiczna na Zamku Lubelskim!

Już 20 kwietnia na Zamku Lubelskim rozpocznie się XXXIII Międzynarodowa Konferencja „Badania archeologiczne w Polsce środkowowschodniej, zachodniej Białorusi i Ukrainie w roku 2016”.  Organizatorem wydarzenia jest Instytut Archeologii UMCS.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane najnowsze wyniki badań archeologicznych zarówno terenowych, jak i gabinetowych. Omawiane będą też kwestie metodyczne i problemy badawcze, w większości interdyscyplinarne, bo bez szeroko zakrojonej współpracy z innymi dziedzinami nauki nie można dziś uprawiać archeologii. Międzynarodowa konferencja jest idealną okazją do wymiany myśli i doświadczeń archeologów nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Ukrainy oraz Rosji.

Konferencja odbywająca się cyklicznie od 33 lat, stała się już marką Instytutu Archeologii UMCS i Muzeum Lubelskiego. Poza walorami naukowymi ma również ważne aspekty społeczne – cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i regionu, także w transgranicznym wymiarze. Tegoroczna edycja wydarzenia wpisuje się w obchody 700-lecia Lublina.

Zapraszamy serdecznie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *