Mistrzostwo Niemiec zostaje w Bawarii.

W meczu 31. kolejki Bundesligi Bayern Monachium  rozgromił VFL Wolfsburg 0:6 i tym samym zapewnił sobie już piąte z kolei Mistrzostwo Niemiec. Bawarczycy są rekordzistami, jeśli chodzi o ilość triumfów w lidze – to już ich 27 trofeum.

Jeszcze niecałe dwa tygodnie temu drużyna z Monachium miała szanse na zdobycie potrójnej korony w tym sezonie. Przed meczem z Wilkami pozostał już tylko jeden cel – zwycięstwo w Lidze niemieckiej. Po kontrowersyjnym  dwumeczu z Realem Madryt Bayern pożegnał się z Ligą Mistrzów, a nieco ponad tydzień później został wyeliminowany przez Borussię Dortmund z Pucharu Niemiec, ulegając BVB 2-3. Mimo nienajlepszej dyspozycji w ostatnim czasie piłkarze Ancelottiego rozgromili Wolfsburg 0:6 i zdobyli 27 już Mistrzostwo Niemiec. Warto odnotować, że 2 gole zdobył Robert Lewandowski, wysuwając się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Mimo że ambicje Bawarczyków sięgały znacznie wyżej, nie można zarzucić im nieudanego sezonu: Mistrzostwo Niemiec, półfinał Ligi Mistrzów i półfinał Pucharu Niemiec. Wciąż pozostają w światowej czołówce i w  następnym sezonie znów będą walczyć o najwyższe cele. Dziś pozostaje zapomnieć o nieudanych meczach w innych rozgrywkach i cieszyć się z obecnego triumfu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *