Namaluj pisankę

Z okazji zbliżającej się Wielkanocy mieszkańcy Lublina będą mieli możliwość stworzyć niepowtarzalną pisankę.

11 kwietnia odbędzie się Wielkie Lubelskie Malowanie Pisanek, które przygotowują ACK UMCS „Chatka Żaka” i Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego. Wydarzenie pod tytułem „Ludzie, malujcie pisanki!” potrwa od godz. 17.00  do 20.00. Wziąć udział może każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Oprócz tego organizatorzy zadbają o materiały, chociaż proszą o zabranie ze sobą jajek, najlepiej w kolorze białym.

Wydarzenie nie będzie miało formy warsztatów, jak to było w poprzednich latach. Chodzi głównie o wspólne malowanie. – Tym razem dodatkowo będzie to także świętowanie 700-lecia naszego miasta – mówi jeden z organizatorów. Uczestnicy poznają technikę batikową. Wykonują ją za pomocą topionego wosku. Warto ubrać się wygodniej, w taką odzież, której nie żal zniszczyć.

„Ludzie, malujcie pisanki!” jest częścią projektu Laboratorium Obrzędu Miejskiego, w którym znajduje się kilka działalności w ramach obchodów 700-lecia Lublina. – Celem tych wydarzeń jest nie tylko prezentacja tradycji i sposobów jej wykorzystania we współczesnej kulturze, ale również integracja miejskiej społeczności i wspólne świętowanie – informuje rzecznik prasowy UMCS Aneta Adamska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *