Podopieczne Nevena Hrupca  zwyciężyły w Hali Globus z drużyną z Elbląga 28:22 (14:13). MKS Selgros znów liczy się w drodze po mistrzostwo kraju tracąc do lidera z Gdyni zaledwie 3 punkty!

W środowym meczu od samego początku widać było dominację drużyny z Lublina, zarówno w grze ofensywnej jak i w obronie. W pierwszej połowie dobrą postawą wykazała się Marta Gęga, która zanotowała kolejny udany występ.

Przyjezdne natomiast skupiały się na powolnym, pozycyjnym ataku i cierpliwie konstruowanych akcjach. Większość piłek przechodziło przez Lisewską będącą na rozegraniu.

Lublinianki grały głównie kontratakami i nie stroniły od uruchamiania swoich skrzydeł, gdzie dobrą grą popisywała się Małgorzata Rola.

Po 30 minutach gry na tablicy widniał wynik 14:13 na korzyść gospodyń spotkania rozgrywanego w hali Globus.

W drugiej odsłonie natomiast bardziej zmotywowane były piłkarki z Elbląga. Z pomocą Sylwii Lisewskiej na rozegraniu przyjezdne odrobiły straty i wyrównały stan meczu. Zapowiadało to zaciętą końcówkę, jednak dzięki trafieniom Gęgi, dobrej postawie Weroniki Gawlik w bramce i rzutom Roli w ostatnich minutach -miejscowe przejęły kontrolę nad widowiskiem.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 28:22. Lublinianki czekały jeszcze długo po zawodach chcąc poznać wynik spotkania drużyny z Lubina, która ostatecznie zremisowała z liderem z Pomorza. Dzięki temu rozstrzygnięciu zespół z Lubelszczyzny wskoczył na 3 miejsce w tabeli tracąc zaledwie 3 punkty do lidera! Następny mecz MKS Selgros rozegra w Koszalinie z miejscową Energą.

MKS Selgros Lublin – KRAM Start Elbląg 28:22 (14:13)

Skład MKS Selgros Lublin: Januchta, Bożović 4, Niedźwiedź 3, Rola 5, Gęga 5, Gawlik, Matuszczyk, Kozimur 1, Drabik 3, Nocuń 3, Charzyńska, Rosiak 3