Reportaż wraca

Wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Reportażu w Lublinie.

 

II edycja Festiwalu Reportażu potrwa w dniach 25–27 kwietnia. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, trzy dni zostały podzielone na sekcje. Od wtorku do czwartku odbędą się warsztaty kreatywnego pisania dla studentów i seniorów oraz spotkania z dziennikarzami z Polski. Festiwal kończy się Galą Festiwalu, podczas której wręczą Krzyształowe Karty Polskiego Reportażu. Po raz drugi w Radiu Lublin będą gościć Marcin Kącki, Anna Śmigulec, Paweł Reszka.

 

Prawie wszystkie wydarzenia mieszczą się w przestrzeni Polskiego Radia Lublin. Wyjątek stanowią warsztaty dla seniorów z Anną Śmigulec, które będą miały miejsce w Klasztorze oo. Dominikanów. Prowadzącym warsztaty dla studentów będzie Paweł Reszka w Studiu im. Z. Stepka. Agnieszka Krawiec oraz Agata Koss-Dybała poprowadzą spotkania z reporterami.

 

Punktem wyjścia dla zeszłorocznych spotkań z reporterami były ich książki i przeżyte doświadczenia w trakcie ich tworzenia. Przykładowo Wojciech Tochman opowiadał o swoim reportażu „Eli, Eli” z 2013 roku. Marcin Kącki mówił o książce „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”. Lidia Ostałowska opisywała waszawskie „słoiki”. Piotr Ibrahim Kalwas określił życie w Afryce i towarzyszący mu reportaż „Egipt: haram halal”. Reportarzyści także chętnie opowiadali o własnej drodze dziennikarskiej. Wstęp na spotkania autorskie i panel dyskusyjny jest wolny.

 

Daty i godziny spotkań są podane niżej.

25 kwietnia

10.00–11.30 – Studio Muzyczne – spotkanie z Marcinem Kąckim (prow. Agnieszka Krawiec)

17.30–19.00 – Studio Muzyczne – spotkanie z Mariuszem Szczygłem (prow. Agata Koss-Dybała)

26 kwietnia

10.00–11.30 – Studio Muzyczne – spotkanie z Maciejem Wasielewskim (prow. Agnieszka Krawiec)
17.30–19.00 – Studio Muzyczne – spotkanie z Cezarym Łazarewiczem (prow. Agata Koss-Dybała)

27 kwietnia

10.00–11.30 – Studio Muzyczne – panel „Reportaż literacki, radiowy, telewizyjny” z udziałem Katarzyny Michalak, Anny Śmigulec, Grzegorza Linkowskiego (prow. Agata Koss-Dybała)

19.00–20.30 – Studio Muzyczne – Gala Festiwalu (m.in. wręczenie Kryształowych Kart Polskiego Reportażu) uświetniona koncertem zespołu Ajagore

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *