Wyobraź sobie Lublin, czyli Stoliki Przyszłości

Miasto nowoczesne, pełne galerii handlowych i „szklanych domów”? A może pełna zieleni przestrzeń z wieloma miejscami do spokojnego odpoczynku w cieniu drzew? Opowiedz o tym przy Stoliku Przyszłości!

Przed najbliższe dwa dni mieszkańcy miasta będą mieć szansę przedstawienia swojej wizji Lublina w 2050 roku. 21 i 22 kwietnia aż w 22 miejscach staną stoliki, przy których będą czekać moderatorzy całej akcji. Będą zadawać Lublinianom pytania dotyczące przyszłości miasta – o ich przewidywania, marzenia, a także obawy. Będzie także możliwość komentowania wypowiedzi innych i dyskutowania o poszczególnych kwestiach.

Foresight Lublin2050 to proces realizowany przez Pracownię Miejską, którego częścią są właśnie stoliki przyszłości. Foresight to metoda prognozowania, która polega na dyskusji w szerokim gronie na temat możliwości i planów. Najważniejszym celem tego rodzaju działania jest uświadomienie sobie perspektyw oraz przygotowanie miasta i jego mieszkańców na nadchodzące zmiany. Dzięki konsultacjom społecznym powstają prawdopodobne scenariusze rozwoju miasta, które stanowią podstawę do tworzenia krótkoterminowych strategii.

Lista punktów, w których zostaną umieszczone Stoliki Przyszłości: http://www.miasta2050.pl/znajdz-nasze-stoliki-przyszlosci/

Oprócz punktów stacjonarnych, zostanie także uruchomiony 23. stolik – dostępny online na stronie: https://www.mindmeister.com/883433261?t=a3iMMgo2Fa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *