„Graficiarze” zatrzymani na miasteczku akademickim!

pixabay.com

O północy malowali elewację budynku na lubelskim miasteczku akademickim. Ochrona zatrzymała dwóch mężczyzn i przekazała ich w ręce policji.

Wczoraj około północy policjanci z IV komisariatu dostali wezwanie na ul. Radziszewskiego. Funkcjonariusze otrzymali informację, że ochrona obiektów zauważyła i zatrzymała dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy malowali sprayem elewację budynku Akademickiego Ośrodka Sportowego (a właściwie Centrum Kultury Fizycznej UMCS).

Po interwencji policji sprawcy zostali zatrzymani, a także trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni mieli 18 i 17 lat. Policjanci znaleźli w ich plecakach puszki sprayu.

– Dzisiejszą noc w policyjnym areszcie spędzili dwaj „graficiarze” którzy postanowili pomalować farbami elewację budynku AOS – informuje na stronie internetowej Lubelska Policja.

Obecnie trwa szacowanie strat przez administrację obiektu. Obaj zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Poza karą mogą być zobowiązani do naprawy wyrządzonej szkody.

Młodzi mężczyźni w sobotę usłyszą zarzuty. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed  sądem, który poza karą może zobowiązać ich do naprawy wyrządzonej podczas dzisiejszej nocy szkody.