Konferencja naukowa „Media w Ameryce. Ameryka w mediach”

Interesujesz się tematem mediów i Ameryką? Jesteś na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w Ameryce? A może chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? W takim razie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję naukową „Media w Ameryce. Ameryka w mediach”

Rok 2016 zarówno dla Amerykanów jak i amerykańskich mediów był pod wieloma względami wyjątkowy. Przede wszystkim, po wyborze kandydata Partii Republikańskiej na Prezydenta stacje telewizyjne, radiowe i serwisy informacyjne zostały przez odbiorców zbojkotowane. Co ciekawe, jedynie 5% odbiorców mediów masowych oceniło prasę drukowaną jako źródło informacji na temat kampanii wyborczej.

Warto też zwrócić uwagę na rozwój mediów w Ameryce. W wyniku postępu technologicznego ludzie przenieśli swój dostęp informacji do telefonu komórkowego. I słusznie – dzięki małemu urządzeniu z dostępem do internetu mamy dużo większy zasięg źródeł i szansę na subiektywny pogląd, dzięki różnorodnym artykułom. W przypadku telewizji czy artykułów prasowych, jesteśmy ograniczeni w wyrobieniu własnego zdania. Dlatego dzienniki takie jak „The New York Times”, zostały „zmuszone” do dostosowania się do swoich odbiorców.

Konferencja jest podzielona na dwa panele. Pierwszy to media w Ameryce, w którym tematami będą między innymi: Media masowe, niszowe, społecznościowe i spersonalizowane, retoryka mediów w Ameryce, współczesne amerykańskie teorie komunikacji i mediów. Także tematy związane z rewolucją w mediach, osobowościami w mediach i reklamą. Drugi panel to Ameryka w mediach, a w tym tematy: Oblicza Ameryki w mediach amerykańskich i oblicza Ameryki w mediach zagranicznych.

Konferencja odbędzie się 25 i 26 maja w budynku Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie.

Szczegółowy plan konferencji w linku poniżej.

https://mediaameryka.wixsite.com/umcs/program

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *