Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL organizuje konferencję poświęconą tematowi aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych oraz ich funkcjonowaniu na rynku pracy. Celem spotkania jest uświadomienie odbiorcom, jakie możliwości mają osoby niepełnosprawne, a także ukazanie, jakie problemy spotykają na drodze zawodowej.

Tematy poruszane na konferencji mają na celu zwrócenie uwagi na możliwości, jakimi dysponują osoby z niepełnosprawnością. To także okazja do zastanowienia się nad programem wsparcia, a także modyfikacją go na bieżąco tak, aby żadna osoba nie spotykała się z ograniczeniami związanymi z życiem zawodowym.

Często spotkać się można z dyskryminacją osób niepełnosprawnych jedynie ze względu na ich ograniczenia fizyczne. Te ograniczenia nie stanowią jednak blokady, która zamyka im drogę na drodze zawodowej.

Dzięki konferencji i udziałowi w dyskusji w gronie specjalistów będziemy mogli przyjrzeć się bliżej trudnościom i problemom, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnością, nie tylko w życiu codziennym, ale także zawodowym. Konferencja będzie również okazją do poznania osób, które mimo niepełnosprawności odniosły sukces, ukazując swoją determinację i siłę charakteru.

Głównymi tematami debaty będą przedsiębiorstwa, które poprzez swoje działania sprzyjają tworzeniu przyjaznego klimatu społecznej integracji osób z niepełnosprawnością. Przedsiębiorstwa, które dzięki stosowaniu konkretnych środków, przystosowały miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. Organizacje pozarządowe wspierające osoby z niepełnosprawnością. Możliwości osób niepełnosprawnych oferowane przez organizacje rządowe, a także psychologiczne ujęcie niepełnosprawności i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Konferencja odbędzie się 19 maja w godzinach 9:00 do 20:00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Wstęp jest bezpłatny.