Szóste miejsce stało się faktem, a może być jeszcze lepiej !

źródło: pixabay.com

Reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki zaliczyła zdecydowany progres w ciągu dwóch lat. Z 77 miejsca za trenera Smudy – Biało – Czerwoni awansować mogą nawet na 5 !

Szóste miejsce Orłów Nawałki stało się już faktem, dzięki korzystnym wiatrom ze wschodu, konkretnie chodzi o Puchar Konfederacji, gdzie rywalizują najlepsze zespoły w rankingu FIFA. W tym mistrz Europy z Francji -Portugalia zagra w półfinale z Chile, co w przypadku przegranej któregoś z zespołów (bo musi dojść do takiego rozstrzygnięcia) oznacza dla Polaków 5 lokatę. Nawet najwięksi optymiści baliby się postawić taką tezę – a jednak !

Zadajmy sobie zatem pytanie, czemu zawdzięczamy tak wysoki ranking ? Ta kwestia stała się ostatnio polem do dyskusji kibiców w internecie. Pierwsza odpowiedź, jaka nasuwa się do głowy to niewątpliwie dobra postawa kadry w eliminacjach do mistrzostw we Francji, jak i przyszłych w Rosji w 2018 roku. Obecnie zasiadamy z dumą na fotelu lidera, dominacja została udokumentowana ostatnim meczem z Rumunią.

Teraz pozostaje tylko oczekiwać na półfinałowe rezultaty Pucharu Konfederacji i kibicować reprezentacji Polski w kolejnych meczach !

Na początku lipca zostanie opublikowany następny ranking Fifa. W obecnym reprezentanci naszego kraju znajdują się na 10 pozycji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *