Dzień Meksyku na Wydziale Politologii

Już 7 czerwca (środa) o godzinie 10.30 w Sali Obrad Rady Wydziału Politologii UMCS odbędzie się impreza pod nazwą ,,Dzień Meksyku’’.

 

Program imprezy przewiduje między innymi :

– prezentacja czwartego tomu “Anuario Latinoamericano – Ciencias Políticas y Relaciones Internacionales”, którego wiodącym tematem jest  Violencia en México y América Central (Przemoc w Meksyku i Ameryce Środkowej),

 

– wykład w języku hiszpańskim na temat deficytu demokracji w Meksyku ,,Desconfianza en las instituciones políticas: un déficit democrático en México”,który wygłosi Pani dr Margarita Jiménez Badillo z Instituto Internacional de Estudios Políticos Avanzados, Universidad Autónoma de Guerrero w Meksyku,

 

– konferencja naukowa w języku polskim ,,Dylematy – wyzwania – zagrożenia demokracji w Meksyku” w której wezmą udział naukowcy, politolodzy i prawnicy specjalizujący się w badaniach meksykańskich i publikujący na łamach „Anuario Latinoamericano”.

 

– debata naukowa o aktualnych uwarunkowaniach, zjawiskach i czynnikach o charakterze międzynarodowym i wewnętrznym, które wpływają na funkcjonowanie systemu politycznego Meksyku.

 

W ramach „Dnia Meksyku w UMCS” zostanie także zainaugurowana czasowa wystawa fotografii „Oblicza Meksyku” autorstwa Katarzyny Krzywickiej i Magdaleny Wątróbki. Ekspozycja ukazuje historię, społeczeństwo i kulturę Meksyku.

 

Organizatorami przedsięwzięcia są Redakcja „Anuario Latinoamericano – Ciencias Políticas y Relaciones Internacionales”, czasopisma wydawanego przez Wydział Politologii UMCS, Koło Latynoamerykanistów UMCS i Zakład Stosunków Międzynarodowych Wydziału Politologii UMCS.

 

Dzień Meksyku został objęty patronatem honorowym przez Rektora UMCS oraz Ambasady Meksyku w Polsce.

 

Serdecznie zapraszamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *