Fontanna na Placu Litewskim – lipcowy harmonogram pokazów

Zdjęcie: Łukasz Kaczanowski

W lipcu na mieszkańców Lublina czeka 8 pokazów dwóch przedstawień multimedialnej fontanny.

Każdy z tych pokazów niesie w sobie pewny przekaz. „Sen o Mieście” to 20-minutowa opowieść o kluczowych epizodach z historii Lublina. Inscenizacja nawiązuje do spektaklu teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego. Pierwsze przedstawienie miało miejsce podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W widowisku brali udział także tancerze, sztukmistrzowie oraz artyści nowego cyrku.

Natomiast pokaz „Wydarzenia Kulturalne” jest prezentacją najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin w obliczu jubileuszu 700-lecia. Są to między innymi: „Festiwal Kultury Żydowskiej”, „Lubelski Festiwal Folkloru”, „Festiwal Małych Opowieści”, „Mały Festiwal Lublin-Lublinowi” i dużo innych. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

W czerwcu nowo otwarty Plac Litewski stał się miejscem spotkań i zabaw setki ludzi. Mieszkańcy przychodzili tańczyć na drewnianej części placu, spotykali się na nowych ławkach dla odpoczynku, a dzieci cieszyły się małymi fontannami oraz placem zabaw. Wieczorem multimedialna fontanna zachwycała nie tylko lublinian, ale także gości miasta. Fontanna zmieniała kolory, a muzyka dodawała dynamiczności. Na pierwszych kilku pokazach zebrało się dużo chętnych do oglądania. Dlatego postanowiono zrobić kolejną serię pokazów.

LIPIEC:
sobota, 1 lipca, 21:30 – pokaz „Sen o mieście”
środa, 5 lipca, 21:30 – pokaz „Wydarzenia kulturalne”
sobota, 8 lipca, 21:30 – pokaz „Sen o mieście”
sobota, 15 lipca, 21:30 – pokaz „Wydarzenia kulturalne”
sobota, 22 lipca, 21:30 – pokaz „Sen o mieście”
piątek, 28 lipca, 21:30 – pokaz „Wydarzenia kulturalne”
sobota, 29 lipca, 21:30 – pokaz „Sen o mieście”
niedziela, 30 lipca, 21:30 – pokaz „Wydarzenia kulturalne”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *