W czwartkowy wieczór gospodarze Euro U – 21 w swoim ostatnim meczu podejmowali Synów Albionu odnosząc porażkę 0:3.

Od samego początku to goście kontrolowali spotkanie. W poczynaniach Wyspiarzy widać było wysoką kulturę gry. W 6 minucie meczu piłkarze Aidyego Boothroyda stworzyli sobie groźną sytuację na 16 metrze Polaków, którą zamienił na gola Gray. Pierwsza połowa to intensywne ataki Anglików, na szczęście  skuteczne interwencje Wrąbla zapobiegły utracie wiekszej liczby bramek.

W drugiej odsłonie dawały się mocno we znaki błędy w ustawieniu podopiecznych trenera Marcina  Dorny. Numerem jeden w takich momentach był  Wrąbel, który zasługuje na słowa uznania.

„Truskawką na torcie” jak to by określił jeden ze znanych komentatorów był podyktowany rzut karny po bezmyślnym faulu Bednarka. Stały fragment gry na gola zamienił Baker, wbijając gwóźdź do trumny Polakom.

W 70 minucie gry gospodarzom w pole karne po raz kolejny wdarli się Anglicy, wspaniałą asystę zanotował aktywny Gray podając na pustą bramkę do Murphy’ego.

2 minuty później szczęścia z dystansu próbował Karol Linetty, jednak nieskutecznie. Ostatni kwadrans mistrzostw w wykonaniu Polaków to kapitalna okazja Frankowskiego.

Na szacunek zasługuje postawa Polskich kibiców, którzy byli z Naszą drużyną do końca i wiernie dopingowali Biało – Czerwonych.

Dzięki wygranej z Polską Anglia uplasowała się na pierwszej  pozycji uzyskując bezpośredni awans do półfinału. W drugim meczu tej grupy Słowacy ograli Szwedów na Arenie Lublin zajmując jednocześnie 2 miejsce w tabeli. Skandynawowie zajęli 3 lokatę w końcowym rozrachunku.

Niewątpliwie nie był to udany turniej polskiej drużyny – braki w fachowym podejściu do szkolenia młodych piłkarzy rzucały się w oczy. Seniorska piłka ma się dobrze, ale na jak długo ?

Źródło : u21Poland.com