Niedziela w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Na co warto się wybrać?

W pierwszą niedzielę lipca Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na wyjątkowy spacer z przewodnikiem oraz na obchody Święta Pszczół. Będzie zwiedzanie, warsztaty oraz wyrób pszczelich smakołyków.

„Imigranci w krainie zielonych” to temat przewodni wędrówki, jaką razem z przewodnikiem odbędą goście lubelskiego Ogrodu Botanicznego. Mieszkańcy miasta dowiedzą się, jakie oddziaływanie socjologiczne, ekonomiczne i ekologiczne mają rośliny występujące na terenie Polski, zarówno te rodzime, jak i napływowe.

 ̶  We florze Polski mamy 2500 gatunków roślin naczyniowych-rodzimych, ponad 900 gatunków obcego pochodzenia, w tym około 500 trwale zadomowionych. Większość roślin w naszych parkach, ogrodach i osiedlach pochodzi z innych obszarów geograficznych. Z czasem niektóre z nich przenikają do siedlisk naturalnych, stając się inwazyjnymi – mówią organizatorzy wydarzenia.

Spacer po ogrodzie poprowadzi mgr inż. Ryszard Sawicki, który na zainteresowanych będzie czekał od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się od strony ul. Willowej. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 2 godzin.

Ci, którzy nie przepadają za tematyką stricte roślinną będą mogli wziąć udział w Święcie Pszczół. Od godziny 11.00 organizatorzy przedsięwzięcia będą uczyć, jak pomóc naszym skrzydlatym zapylaczom oraz objaśnią pięć zasad prawdziwego przyjaciela pszczół. Goście będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, spróbować pszczelich smakołyków oraz zobaczyć, jak bada się tkanki pod mikroskopem.

Na wydarzenia odwiedzający Ogród Botaniczny UMCS wejdą z biletami  w promocyjnej cenie 3 zł. Zaś goście przebrani w pszczele stroje będą mieć wejście za darmo oraz wezmą udział w konkursie na najciekawsze przebranie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *