Polscy piłkarze, którzy będą do wzięcia za darmo

Foto: alchetron.com

W Ekstraklasie kluby powoli przedłużają kontrakty ze swoimi zawodnikami. Mimo że do końca tych umów został niecały miesiąc, dużo wartościowych piłkarzy nie wie, czy może liczyć na przyszłość w swoim klubie, czy zmienić barwy. Oto najlepsi (moim zdaniem) polscy piłkarze, których będzie można pozyskać w lecie za darmo.

  1. Bartłomiej Babiarz

Lider ósmego zespołu naszej ligi chyba powoli musi się żegnać z Niecieczą, która jest dla niego zdecydowanie za mała. W tym sezonie Babiarz rozegrał 33 mecze, w których strzelił 1 bramkę i zaliczył 1 asystę. Wychowanek Ruchu Chorzów to łakomy kąsek dla zespołów, które będą walczyły o pierwszą ósemkę.

W Ekstraklasie 130 meczy 6 bramek 8 asyst

  1. Przemysław Szymiński

Reprezentant młodzieżowej reprezentacji i jeden z liderów Wisły Płock to piłkarz, dla którego zespół „nafciarzy” jest chyba za mały. Czas na krok do przodu. Możliwy jest wyjazd za granicę, ale wszystko będzie zależeć od występu na Euro do lat 21. W tym sezonie środkowy obrońca rozegrał 34 mecze, w których strzelił 3 bramki i zaliczył 1 asystę

W Ekstraklasie 34 mecze 3 bramki 1 asysta

  1. Adam Danch

W tym przypadku mamy inną sytuację. Adam Danch pozostaje bez klubu, od kiedy rozwiązał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Ale dalej zostaje wartościowym piłkarzem, który mógłby znaleźć zatrudnienie w Ekstraklasie. Kontrakt rozwiązał dopiero pod koniec kwietnia, więc nie będzie mieć aż tak dużych zaległości kondycyjnych. W tym sezonie były reprezentant Polski rozegrał 24 mecze, w których zaliczył 1 asystę.

W Ekstraklasie 221 meczy 9 bramek 6 asyst

  1. Piotr Parzyszek

25 bramke w jednym sezonie to robi wrażenie. Mimo że jest to zaledwie druga liga holenderska, ale jednak nie każdy potrafi być tak skuteczny. Parzyszek po sezonie życia jak najbardziej zasłużył na transfer do lepszego klubu. Czy to będzie Polski klub? Trudno stwierdzić, ale sprawdziłyby się w większości zespołów Ekstraklasy.

W tym sezonie 38 meczy 25 bramke 5 asyst

W Ekstraklasie bez występu

  1. Marcin Budziński

Lider Cracovii nie porozumiał się z działaczami i najprawdopodobniej odejdzie. Kierunek? Mało prawdopodobne, żeby to była Polska. Budziński w tym sezonie rozegrał 33 mecze i strzelił 7 bramek i zaliczył 5 asyst. Bilans jak na środkowego pomocnika imponujący.

W Ekstraklasie 187 meczy 24 bramki 23 asysty

  1. Marcin Wasilewski

Jeden z najlepszych polskich obrońców ostatnich lat również zostanie bez klubu. Jednak w jego przypadku wchodzi również zakończenie kariery i zostanie skautem. Dostał już taką propozycję od Anderlechtu Bruksela. Żaden kibic nie chciałby, aby tak bogata kariera się już zakończyła. Przed „Wasylem” jeszcze minimum rok grania na wysokim poziomie. Może powrót do Polski?

W tym sezonie (łącznie) 7 meczy – 1 w Premier League

W Ekstralasie 117 meczy 14 bramek 3 asysty

  1. Janusz Gol

Kolejny były reprezentant Polski (łącznie 8 meczy). Gol jest prawdziwą gwiazdą swojego klubu i jest najbliżej przedłużenia umowy (w jego kontrakcie jest klauzula przedłużenia o 2 lata). Bardzo prawdopodobne, że defensywny pomocnik zostanie w Amkarze Perm. W tym sezonie został nawet wybrany najlepszym zawodnikiem swojego zespołu, ale… właśnie, czas ucieka, a kontrakt zaraz się skończy.

W tym sezonie 26 meczy 2 gole 4 asysty

W Ekstraklasie 123 mecze 7 bramek 10 asyst

  1. Patryk Lipski

Podobny przypadek jak u Dancha. Lipski zerwał kontrakt z Ruchem Chorzów i zostaje bez klubu od połowy marca. Ale mimo to zostaje łakomym kąskiem dla kazdego klubu Ekstraklasy oraz kilku europejskich. Już teraz mówi się o zainteresowaniu Anderlechtu Bruksela oraz Lechii Gdańsk. Dodatkowo Lipski zagra na Euro u-21, gdzie skauci lepszych klubów mogą go dostrzec.

W tym sezonie 29 meczy 5 bramek 7 asyst

W Ekstraklasie 66 meczy 9 bramek 15 asyst

 

  1. Artur Sobiech

To jest czas dla Sobiecha, aby wreszcie uratował swoją karierę. Jego kontrakt z Hanoverem przestanie obowiązywać i napastnik musi znaleźć klub, w którym będzie strzelał. Jeśli trafi mu się sezon bez kontuzji, to jest możliwość, że powróci do reprezentacji, ale jest jeden warunek: Sobiech musi wziąć się w garść, nawet jeśli miałby zarabiać o wiele mniej. Stać go na to.

W tym sezonie 23 mecze 2 bramki 1 asysta

W Ekstraklasie 70 meczy 21 bramek 14 asyst

 

  1. Adrian Mierzejewski

Zdecydowana gwiazda tego zestawienia. Były reprezentant Polski, który pewnie wróci do Europy po dwóch sezonach spędzonych na bliskim wschodzie. Tam uznawany za jedną z największych gwiazd na pewno udowodni, że stać go na grę na wysokim poziomie. Mówi się o zainteresowaniu Trabznosporu oraz Legii Warszawa. Jeśli „Mierzej” wybierze dobrze, może okazać się również wzmocnieniem naszej kadry.

W tym sezonie 18 meczy 3 bramki 6 asyst

W Ekstraklasie 106 meczy 14 bramek 13 asyst

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *