Zmarł Michael Nyqvist — szwedzki aktor, znany z filmu „Dziewczyna z tatuażem”

Aktor zmarł 27 czerwca w wieku 56 lat w Sztokholmie, Szwecji. Michael Nyqvist przez cały rok walczył z chorobą raka płuc.

W swoim oświadczeniu bliscy aktora zaznaczyli, że radość i pasja Michaela były zaraźliwe dla tych, którzy go znali i kochali. Jego urok i charyzma były niezaprzeczalne, a jego miłość do sztuki była odczuwana przez wszystkich, którzy mieli przyjemność z nim pracować.

Michael Nyqvist urodził się w 1960 roku. Szlak aktorski rozpoczął w dalekim 1987 roku. Uczył się aktorstwa w Szkole Aktorskiej w Malmö. Nyqvist miał dwoje dzieci i żonę.

Michael Nyqvist był znanym i cenionym szwedzkim aktorem. Świat usłyszał o nim w 2005 roku. Wielką popularność zdobył dzięki roli w trylogii „Millenium”, opartej na bestselerze szwedzkiego pisarza Stiega Larssona. Aktor został w pamięci fanów jako dziennikarz śledczy, Michael Bloomkvist, chociaż był także znany z filmów „John Wick” oraz „Mission: Impossible – Ghost Protocol”.

Jestem wielkim fanem muzyki jazzowej, sztuki i kawy. Nie są dla mnie obce tematy związane z kulturą oraz Lublinem. Uwielbiam książki, jesień i stare kino.