W piątek 27 października, na Wydziale Politologii UMCS odbyło się spotkanie z Kubą Polkowskim i Łukaszem Wiśniowskim z kanału „Łączy nas piłka”. Panowie opowiedzieli widowni o swojej pracy, o tym co dzieje się poza kamerą i o swoich pasjach  nie szczędząc przy tym zabawnych anegdot. Całe spotkanie odbywało się w bardzo swobodnej atmosferze, co spowodowało, że ani publika ani goście nie czuli upływającego czasu.

Organizatorami spotkania były Studenckie Koło Dziennikarskie UMCS i Górnik Łęczna. Wydarzenie było z pewnością szczególną atrakcją dla miłośników piłki nożnej, jednakże nawet osoby niezwiązane z tym sportem mogły wynieść z auli wiele cennych rad i sporą dawkę dobrego humoru. Zarówno Łukasz, jak i Kuba są obecnie pracownikami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do niedawna byli zatrudnieni w takich stacjach jak Orange Sport czy Canal+Sport. Teraz mają przyjemność współpracować z reprezentantami Polski w piłce nożnej, a dzięki temu tworzyć z nimi jedną wielką, reprezentacyjną rodzinę. Z uwagi na to określani są przez wielu posiadaczami najlepszej pracy na świecie. Kto uczestniczył w spotkaniu, mógł dowiedzieć się, jak wiele niespodzianek może pojawić się na dziennikarskiej ścieżce kariery. Z opowieści naszych gości można również wywnioskować, że młodzi dziennikarze nie od razu powinni spodziewać się lukratywnych propozycji i projektów. Dopiero po czasie solidnej pracy pełnej zaangażowania mogą znaleźć się w miejscu, które spełni ich zawodowe ambicje. Oprócz standardowych pytań Szczepan Ciesielski i Kamil Wojdat, czyli duet prowadzących ze Studenckiego Koła Dziennikarskiego przygotowali dla zaproszonych gości quizy z nagrodami, w których miejscami uczestniczyła nawet zebrana publika. W późniejszym wywiadzie dla Górnika Łęczna Łukasz Wiśniowski został zapytany o rady dla osób zaczynających swoją przygodę w pracy w mediach. W odpowiedzi podkreślił dwa według niego najważniejsze elementy: ciężką oraz cierpliwą pracę i nieustanne doskonalenie swojego warsztatu dziennikarskiego poprzez czytanie przeróżnej literatury. Kuba Polkowski potwierdził słowa kolegi, dodał również, że chcąc zajmować się dziennikarstwem sportowym, bardzo ważna jest pasja do danej dyscypliny, w tym wypadku do piłki nożnej.

Po spotkaniu dziennikarze nie żałowali czasu na wspólne zdjęcia i rozmowy z fanami i młodymi dziennikarzami. Podkreślili również, że zawsze z chęcią uczestniczą w spotkaniach ze studentami, a dzisiejsze nieskromnie określili nawet mianem najlepszego m.in. dzięki niezwykle swobodnej atmosferze i wzorowemu przygotowaniu prowadzących.