Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/18

W najbliższy poniedziałek, 23 października o godz. 10.00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 na UMCS.

Podczas uroczystości zostaną wręczone m.in.: odznaczenia państwowe, odznaka honorowa za zasługi dla wynalazczości, Nagroda Naukowa Marii Curie i Nagroda im. Jerzego Giedroycia oraz medale i dyplomy dla najlepszych absolwentów Uczelni.

Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 150. rocznicy urodzin Patronki naszego Uniwersytetu, wykład inauguracyjny pt. „Maria Curie-Skłodowska – dokonania i ich znaczenie dla współczesnej nauki” wygłosi prof. Jerzy Dudek.

Uroczystości inauguracyjne zwieńczy koncert ,,Dźwięki 700-letniego Lublina’’ widowisko muzyczne, które stworzył Tomasz Momot, przeniesie nas w świat długiej historii dźwięków Lublina i nie tylko. Na scenie usłyszymy nadzwyczajnych solistów w osobach: Natalii Wilk, Łukasza Jemioły oraz Jana Kondraka. Razem z nimi ystąpi Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej, kwartet smyczkowy Kwartemia Plus oraz Tomasz Momot Orkiestra. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory skomponowane specjalnie z okazji jubileuszu 700-lecia Miasta Lublina.

Wstęp wolny –zapraszamy o godzinie 18.00 do sali widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka”.