Akademickie derby dla Lublina.

źródło: KU AZS UMCS

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin w spotkaniu szóstej kolejki II Ligi Mężczyzn pokonali na własnej hali zespół AZS-AWF Warszawa 31-26. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Patryka Maliszewskiego umocnili się na pozycji lidera.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W siódmej minucie spotkania na minimalne prowadzenie gospodarzy wyprowadził po rzucie karnym Michał Dziemiacha (3-2). Niestety, w następnych minutach spotkania lublinian dopadła niemoc w strzelaniu bramek. Gospodarze nie mogli pokonać warszawskiego bramkarza przez ponad dziesięć minut. Wykorzystali to goście, którzy po kilku trafieniach prowadzili różnicą czterech bramek (3-7). Bramkę na przełamanie dla lublinian zdobył Sebastian Nowak. Od tego momentu ekipa z Lublina starannie zmniejszała stratę do przeciwnika. Bardzo ważnym elementem była dyspozycja bramkarza ekipy lubelskiej Kamila Pawliszyna. Popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami i ratował przed straceniem bramki. Po pierwszej połowie lublinianie przegrywali z warszawianami różnicą tylko jednej bramki (9-10).

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od dwóch skutecznych rzutów ekipy z Koziego Grodu. Bramki Sebastiana Nowaka i Mateusza Chwiejczaka pozwoliły wyjść na prowadzenie gospodarzom (11-10). Ekipa przyjezdna nie pozostawała dłużna i odpowiedziała bramką Artura Ciechomskiego (11-11). Mecz zaczął być bardziej otwarty niż w pierwszej połowie spotkania. Bramka za bramką utrzymywał się do stanu 14-14. Od tego momentu następne trzy bramki padły po stronie Lublina, a w międzyczasie dobrze spisywał się Pawliszyn, notując kolejne dobre interwencje. Głównym autorem tych bramek był wspomniany wcześniej Dziemiach (17-14). W dalszej części meczu utrzymywała się przewaga szczypiornistów trenera Maliszewskiego, którą w następnych minutach stosunkowo  powiększali. Po trafieniu bramki Michała Rogalskiego przewaga lublinian wzrosła do czterech bramek (22-18). Końcówka już niczego nie zmieniła i miejscowi kontrowali przebieg spotkania. Ostateczny wynik – 31-26 dla AZS UMCS Lublin. Po tym meczu lublinianie umocnili się na pozycji lidera. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie lubelskiej był wymieniony wcześniej Michał Rogalski – autor ośmiu bramek.

AZS UMCS: Pawliszyn, Suwała (5), Nowak (3), Rogalski (8), Dziemiach (7), Brodziak (3), Kołodziejczyk, Świąder (1), Kiełczykowski, Włada (1), Drozd (1)