Akademickie derby dla Lublina.

źródło: KU AZS UMCS

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin w spotkaniu szóstej kolejki II Ligi Mężczyzn pokonali na własnej hali zespół AZS-AWF Warszawa 31-26. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Patryka Maliszewskiego umocnili się na pozycji lidera.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W siódmej minucie spotkania na minimalne prowadzenie gospodarzy wyprowadził po rzucie karnym Michał Dziemiacha (3-2). Niestety, w następnych minutach spotkania lublinian dopadła niemoc w strzelaniu bramek. Gospodarze nie mogli pokonać warszawskiego bramkarza przez ponad dziesięć minut. Wykorzystali to goście, którzy po kilku trafieniach prowadzili różnicą czterech bramek (3-7). Bramkę na przełamanie dla lublinian zdobył Sebastian Nowak. Od tego momentu ekipa z Lublina starannie zmniejszała stratę do przeciwnika. Bardzo ważnym elementem była dyspozycja bramkarza ekipy lubelskiej Kamila Pawliszyna. Popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami i ratował przed straceniem bramki. Po pierwszej połowie lublinianie przegrywali z warszawianami różnicą tylko jednej bramki (9-10).

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od dwóch skutecznych rzutów ekipy z Koziego Grodu. Bramki Sebastiana Nowaka i Mateusza Chwiejczaka pozwoliły wyjść na prowadzenie gospodarzom (11-10). Ekipa przyjezdna nie pozostawała dłużna i odpowiedziała bramką Artura Ciechomskiego (11-11). Mecz zaczął być bardziej otwarty niż w pierwszej połowie spotkania. Bramka za bramką utrzymywał się do stanu 14-14. Od tego momentu następne trzy bramki padły po stronie Lublina, a w międzyczasie dobrze spisywał się Pawliszyn, notując kolejne dobre interwencje. Głównym autorem tych bramek był wspomniany wcześniej Dziemiach (17-14). W dalszej części meczu utrzymywała się przewaga szczypiornistów trenera Maliszewskiego, którą w następnych minutach stosunkowo  powiększali. Po trafieniu bramki Michała Rogalskiego przewaga lublinian wzrosła do czterech bramek (22-18). Końcówka już niczego nie zmieniła i miejscowi kontrowali przebieg spotkania. Ostateczny wynik – 31-26 dla AZS UMCS Lublin. Po tym meczu lublinianie umocnili się na pozycji lidera. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie lubelskiej był wymieniony wcześniej Michał Rogalski – autor ośmiu bramek.

AZS UMCS: Pawliszyn, Suwała (5), Nowak (3), Rogalski (8), Dziemiach (7), Brodziak (3), Kołodziejczyk, Świąder (1), Kiełczykowski, Włada (1), Drozd (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *